Учасники G20 не змогли дійти консенсусу щодо оцінки подій в Україні

  Фінансові лідери країн G20, які забрались в Індії, не змогли дійти консенсусу щодо опису війни в Україні через блокування рфією та китаєм і, скоріше за все, завершать зустріч без спільного комюніке, повідомляє Reuters.

  Проблема виникла на рівні “понятійного апарату”. Представники країн G7 були непохитними у вимогах, щоб у комюніке G20 вторгнення росії до сусідньої країни прямо назвати агресією, а події в Україні – війною.

  Проти такого формулювання виступили російська та китайська делегації. росія вимагає називати свої дії в Україні «спеціальною військовою операцією» і очікує, що інші теж не будуть називати цей акт неприхованої агресії вторгненням та війною.

  Індія, яка нині головує у G20 і приймає зустріч, намагаючись “ні з ким не сваритись”, дотримується переважно нейтральної позиції. Її представники схиляються до того, щоб не використовувати в комюніке слово «війна». Індія, яка різко збільшила закупівлі російської, відмовляється звинувачувати росію у вторгненні та закликає “шукати дипломатичне рішення”.

  Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив, що група не може відступити від спільної заяви, погодженої на саміті G20 на Балі (Індонезія), у листопаді минулого року, у якій йдеться про те, що «більшість членів рішуче засудили війну в Україні», але також визнали, що деякі країни бачать конфлікт інакше.

  Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер, виступаючи у кулуарах зустрічі заявив: “Нам потрібна абсолютна ясність: це саме війна, яка ініційована путіним”, – сказав він.

  “За відсутності консенсусу Індія може виступити із заявою головуючої”, – сказав один з офіційних осіб.

  Такі “непорозуміння” стали поширеним явищем на G20, робота якої останнім часом утруднена через розбіжності між західними країнами та китаєм і росію, зазначає видання Reuters.

НАГАДУЄМО:

МЗС України закликало керівництво ПАР не заохочувати подальшу агресію рф