На росії дуже схвально оцінили так званий “мирний план”. Як зазначила речниця МЗС рфії Марія Захарова, кремль повністю поділяє викладені у плані положення і на словах повністю “відданий принципам Статуту ООН, міжнародного права та безпеки”. Про це пише Telegram-канал МЗС росії.
Окрилені підтримкою Пекіна рашисти заявили, що для завершення війни в Україні політико-дипломатичним шляхом, з їхньої точки зору, необхідно виконати кілька умов:
- припинення постачання в Україну західної зброї;
- повернення нейтрального позаблокового статусу;
- відмова від вимог виведення рашистських військ із окупованих територій України;
- забезпечення прав російськомовного населення;
- скасування позовів до міжнародних судових інстанцій.
Невиконання “російських вимог”, з точки зору представниці МЗС рфії, розцінюється москвою як небажання України вести переговори, що “унеможливлює встановлення миру”.
За словами радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана, війна може закінчитися хоч завтра, якщо росія припинить бойові дії на території України та виведе з окупованих територій свої війська.
Запропонований Китаєм “мирний план” по закінченні війни в Україні є вигідним виключно Росії. Про це заявив президент США Джо Байден, інформує телеканал ABC News.
“Я не бачив у цьому плані нічого, що свідчило б про те, що в ньому міститься щось, що було б вигідно комусь іншому, окрім Росії, якби цей китайський план було виконано”, – заявив Байден. Крім критики самого так званого “мирного плану”, Байден категорично відкинув ідею про участь Китаю у “мирних переговорах”, назвавши такий підхід ірраціональним.
Що стосується запропонованого Китаєм «мирного плану», то я не маю великої довіри до КНР, — завив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
http:///predstavnyk-knr-z-trybuny-oon-tak-i-ne-navazhyvsia-vyznaty-rosijsku-federatsiiu-ahresorom/
Нагадаємо, що 24 лютого Китай, , оприлюднив так званий “мирний план” зі своїми ідеями щодо врегулювання війни на території України. Він складається із 12 пунктів:
- Повага до суверенітету всіх країн;
- Відмова від «менталітету холодної війни»;
- Припинення військових дій;
- Відновлення мирних переговорів;
- Вирішення гуманітарної кризи;
- Захист цивільного населення та військовополонених;
- Забезпечення безпеки атомних електростанцій;
- Зменшення стратегічних ризиків;
- Сприяння експорту зерна;
- Припинення «односторонніх санкцій»;
- Підтримка стабільності промислових ланцюгів та ланцюгів поставок;
- Сприяння повоєнному відновленню.
http:///uchasnyky-g20-ne-zmohly-dijty-konsensusu-shchodo-otsinky-podij-v-ukraini/
Президент України Володимир Зеленський заявив, що факт того, що Китай представив свою ініціативу щодо миру в Україні, непоганий. Але є питання – які саме кроки будуть здійснені після таких пропозицій?
Зеленський заявив, що планує зустрітися із лідером Китаю Сі Цзіньпіном. За його словами, Україна зацікавлена у збереженні економічних відносин. “Китай поважає територіальну цілісність, отже має зробити все, щоб росія пішла з наших територій”, – додав Зеленський.
http:///chasopys-vijny-367-doba-druhyj-rik-vijny/