У цьому році донори Дніпропетровщини допомогли врятувати майже сім тисяч осіб

Від початку 2020 донори Дніпропетровщини допомогли врятувати життя майже семи тисячам людей. Як повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА, небайдужі жителі області здали понад 4700 літрів крові.

«Не дивлячись на карантин, станція переливання крові працює в звичайному режимі. Адже допомоги, як і раніше потребують онкохворі, бійці АТО/ООС, постраждалі в ДТП. Донорська кров для них – життєво необхідна», – зазначила головний лікар обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

– Для наших донорів забезпечуємо максимальний захист. Проводимо посилену санітарну обробку, стежимо, щоб у приміщенні не було скупчення людей », – додала головний лікар.

За словами Антоніни Сердюк, добровільні помічники області все одно здають кров для тих, хто постраждав в аварії, тяжко захворів і бійців АТО/ООС. За перший квартал 2020 вдалося заготовити понад 4700 літрів.

Всього на Дніпропетровщині – понад 54000 донорів, з них понад 10000 -почесних, 24 заслужених і один Герой України, який за 40 років здав півтонни крові.

Приєднатися до благородної справи може будь-який громадянин України, віком від 18 років і без медичних протипоказань. При собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код.

 

Пунктів здачі крові в регіоні кілька:

– Дніпро: Обласна станція переливання крові, пр. Богдана Хмельницького, 17.

– Кам’янське: вул. Інститутська, 6.

– Нікополь пр. Трубників, 56, корп. 2.

– Кривий Ріг: вул. Медична, 12.