У США прийняли на озброєння нову бойову машину – M10 Booker Combat Vehicle

  Вперше за десятиліття армія США прийняла на озброєння нову бойову машину  M10 Booker Combat Vehicle, призначену для підтримки піхотних підрозділів бойову машину піхоти. Нова БМ нагадує щось середнє між радянською “БМП-2” та невеликим танком “Абрамс”. Про це повідомляє Мilitary. Керівництво Армії США планує придбати 504 машини. Планується їх перебування на озброєнні щонайменше 30 років. Закупівлі мають завершити до 2035 року.

  “M10 Booker – це броньована машина, яка призначена для підтримки наших бойових груп піхотної бригади шляхом придушення та руйнування укріплень, гарматних систем та траншей, а потім додатково забезпечує захист від бронетехніки супротивника”, – зазначив генерал-майор Глен Дін.

  Башту для техніки виготовлятимуть в Огайо, корпуси – у Мічигані, а збиратимуть в Алабамі. Коли виробництво буде виведено на повну потужність, армія планує виробляти аж ТРИ нові M10 щомісяця. У війська БМ M10 Booker Combat Vehicle  надійде лише 2024 року. Повний батальйон із 42 БМ  буде сформований лише до кінця 2025 року.

  M10 Booker (вимов. «Бу́кер», також відомий як Griffin II) — американська бойова броньована машина виробництва General Dynamics LS. Машина призначена для вогневої підтримки аеромобільних та легких піхотних підрозділів.  Класифікація машини є неоднозначною. Оскільки машина виконує задачі танка, її часто класифікують як легкий танк. Але посадовці відкидають таку класифікацію. Вони визначають, що машина є «штурмовою гарматою, як M1128» або машиною вогневої підтримки піхоти.

  Екіпаж БМ складає 4 особи, як і в більшості західних танків: командир, механік-водій, навідник та заряджальник. Керування системами танка дуже схоже на M1 Abrams, тому навчання може бути дуже швидким. Головне озброєння на модифікації Griffin II становить гармата 105-мм M35, та 50-мм XM913 – на модифікації Griffin III. Допоміжне озброєння складається з двох кулеметів: 12,7 M2HB та 7,62 M240B. Вага БМ – 38 тон (Griffin II) та 38—50 тон (Griffin III). Вартість однієї БМ становить $12,9 млн.

  Існує можливість транспортування бойової машини літаками C-130J Super Hercules і C-17 Globemaster III. Останній може перевозити одразу дві такі машини.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 473 доба – огляд подій на фронті