У Міноборони спростовують, що знизили норми для харчування військових

В мережі активно шириться інформація про начебто «зниження з 1 березня 2020 року з 68,52 грн до 58,75 грн загальновійськових продовольчих норм для потреб Збройних Сил України».

В Міноборони наголошують, що зазначені відомості є неправдивими.

Вартість закупівлі продуктів харчування визначається під час проведення аукціонів в системі електронних закупівель «PROZORRO», і наразі встановлена на рівні 67-77 грн за комплект.

Остаточна ціна послуги з аутсорсінгу, що діятиме з 1 березня 2020 року, стане відомою за підсумками електронних торгів, які розпочинаються 24 лютого 2020 року.

При цьому очікувана вартість все ж таки може знизитися. Але нас запеняють, шо встановлені норми харчування жодним чином не зменшаться. Як і раніше, українські воїни отримуватимуть якісну, калорійну їжу, як це передбачено відповідними нормами, а також Каталогом продуктів харчування. Теж ж саме стосується і військовослужбовців, які виконують бойові завдання із захисту держави на сході України.

Варто нагадати, що з 1 березня 2020 року усі бойові частини Збройних Сил України переведено на систему харчування за Каталогом, який містить 409 видів продуктів на вибір. Схожа система використовується у майже всіх арміях держав-членів НАТО.

До цього часу в Українському війську діяла «стара» система, яка налічувала 36 видів продуктів, що викликало багато нарікань з боку військовослужбовців.

Решта військових частин будуть переходити на нову систему поступово, починаючи з 01 червня 2020 р.

 

За матеріалами УКРІНФОРМ

.