«Ми хочемо, щоб нас почули»: у Празі відбувся показ фотовиставки про матерів, які втратили синів на війні

У Чеській столиці пройшла фотовиставка «Ми. Мами. Сильні.» Це результат соціального проекту, спрямованого на підтримку матерів, сини яких загинули під час конфлікту на сході України, а також дітей, батьків яких забрала війна. Це спільна історія жінок із різним соціальним статусом, життєвим досвідом, жінок-героїнь, які втративши сина знаходять у собі сили жити далі.

Дванадцять історій розкривають та ілюструють особисті трагедії, закликають берегти світлу пам’ять про воїнів, які загинули на війні.

«У нас немає ніякого конфлікту, як каже Штайнмаєр, Макрон, як кажуть в ООН, – вважає волонтерка. – Ні, у нас іде війна з Росією, і ми це маємо довести світові, щоб він це визнав».

Росіяни, які опинилися в місті проведення фотовиставки, влаштували скандал. Вони намагалися довести, що їхня країна нібито не бере участь у війні на Донбасі. Один з них навіть заявив, що “Чехія живе зараз тільки завдяки Росії”.

Відеозапис із провокацією з боку групи росіян на своїй сторінці у Facebook опублікувала волонтерка Юлія Толмачова

Незважаючи на спроби зірвати фотовиставку, її все ж вдалося успішно провести.

Організаторка фотовиставки Юлія Толмачова додала, що у Празі 26 лютого відбудеться показ фільму «Атлантида», під час якого усі охочі зможуть знову переглянути фотовиставку «Ми. Мами. Сильні», а також світлини, які ще не були представлені сьогодні.

Зараз Толмачова працює над кількома іншими проєктами, зокрема над фільмом про дітей, які втратили на війні своїх батьків, спільно з режисером Фуадом Алієвим.