У Києві під попрощалися з Дмитром Коцюбайлом – командиром Да Вінчі

  У Києві 10 березня попрощалися з Героєм України, командиром батальйону “Вовки Да Вінчі” Дмитром Коцюбайлом. Його тіло привезли до Михайлівського Золотоверхого собору, звідти труну з тілом Героя з почесним караулом доправили на Майдан Незалежності, щоб вшанувати пам’ять воїна могли всі охочі.

  На Майдані Незалежності на церемонії прощання з воїном були присутні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, міністр оборони Олексій Резніков, очільник ГУР Кирило Буданов та тисячі українців. Вклонитися пам’яті легендарного воїна до Михайлівського собору прибув президент України Володимир Зеленський та прем’єрка Фінляндії Санна Марін, що 10 березня приїхала до Києва з офіційним візитом.

  Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянське, нині Бурштинської громади Івано-Франківського району Івано-Франківської області України. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та Івано-Франківському художньому ліцеї. 

  На момент загибелі Дмитрові Коцюбайлу було 27 років. Дев’ять з них він провів на війні. У 2014-му командував взводом добровольців, а у 2015-му – добровольчою ротою. 17 березня 2016 року призначений командиром 1-ї окремої штурмової роти “Вовки Да Вінчі” ДУК ПС, яку згодом переформатували в батальйон. Під час повномасштабної війни з Росією “Вовки Да Вінчі” воювали у складі 67-мої окремої механізованої бригади.

  30 листопада 2021 року він був удостоєний найвищої державної нагороди – звання Героя України із врученням “Золотої Зірки”. Як зазначено в указі президента Володимира Зеленського, високе звання присвоєне Дмитрові Коцюбайлу “за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України”. Він став наймолодшим в історії України добровольцем, який отримав найвищу державну відзнаку прижиттєво.

За матеріалами українських ЗМІ.

НАГАДУЄМО: