У Харкові відкрили монумент Захисникам України.

У Харкові 14 жовтня 2019 року в День Захисника України відбулося урочисте відкриття Монументу Захисникам України. Монумент був символічно встановлений на площі Захисників України, біля якої знаходиться Академія Нацгвардії.

Основний елемент монументу – це куб, найміцніша геометрична фігура. Він символізує Україну – цілісну та потужну державу, яка зазнала тяжких втрат – і про ці втрати нам говорить та частина кубу, яка відсутня. Це втрачені життя та тимчасово втрачені території. Але ці частини все ж залишилися поряд та винесені на плац у вигляді 14 металевих стел. Така кількість символізує 2014 рік, коли розпочалася АТО.

Імен загиблих на монументі немає. Проте на залізних колонах все ж є текст – рядки твору Володимира Сосюри «Любіть Україну», а на самому кубі – надпис «Герої не вмирають!».

Остаточний вигляд монумента захисникам України затвердили під час громадських слухань, які відбулись у 2018 році в обласному військкоматі. Тоді в обговоренні взяли участь представники військових комісаріатів, учасники АТО (ООС) та бойові офіцери. Будівельні роботи розпочалися в червні цього року. Над ідеєю монументу архітектори та скульптори працювали спільно з представниками громадських організацій, що об’єднують ветеранів АТО й ООС.

У заході з нагоди відкриття монумента Захисника України разом з українськими військовими, ветеранами АТО та ООС, родинами загиблих героїв, волонтерами й представниками громадськості взяла участь голова ХОДА Юлія Світлична.

«Сьогодні – святий день. І не тільки тому, що віряни відзначають Покрову, яка завжди берегла наших захисників. А й тому, що сьогодні ми відзначаємо подвиги всіх тих, у кого Україна – в серці, в душі, хто кожного дня реальними справами захищає Україну», – сказала керівниця області, звертаючись до присутніх на заході.

Юлія Світлична подякувала всім військовим та ветеранам, які зібрались на майдані Захисників України 14 жовтня, та всім тим, хто саме зараз знаходиться на сході країни. Пам’ять загиблих захисників України вшанували хвилиною мовчання.

Оголошуючи про відкриття монумента захисникам України, голова ХОДА підкреслила: «Цей монумент свідчить про велику вдячність усім, хто захищав і захищає –  зі зброєю або без зброї – Україну. Хто живе Україною. Давайте побажаємо усім захисникам України завжди повертатися додому живими. Ми разом з вашими родинами та близькими кожного дня віримо у вас та підтримуємо. Знайте це! Ви нас надихаєте, надаєте нам сили. Дякуємо захисникам України. Слава Україні!».

Із словами вітання і вдячності виступив заступник голови Ради ХО ГО «Спілка ветеранів АТО» Юрій Корсунов.

Після виступу почесним маршем пройшли воїни почесного караулу.

Після проходження почесного караулу пройшло покладання квітів до монумента Монументу Захисникам України.

Завершальною частиною заходу стало вручення нагород учасникам АТО і ООС.

Висловлювалась вдячність всім, хто допомагав в реалізації цього проекту, та пройшло вручення почесних грамот:
за виробництво основних елементів Монументу виробничій компанії “КОНК”
за сучасний змістовний проект Творчій майстерні «Мир»,
генеральному підряднику будівельній компанії “Стальконструкція”.