У Чорному морі тривають бої за нафто-газові платформи, – британська розвідка

  Стратегічно важливі газові та нафтові платформи між Кримом та Одесою, більш відомі як “вишки Бойка”, це не лише “цінні вуглеводневі ресурси. Вони, як і острів Зміїний, можуть використовуватися як бази передового розгортання, вертолітні майданчики та для розміщення ракетних систем далекого радіусу дії.

  Про це інформує Ministry of Defence на своїй сторінці у “Х“. У повідомленні британської розвідки стверджують, що і зас рфії, і ЗСУ періодично захоплюють їх своїми військами. Але жодної офіційної інформації про це оприлюднено не було.

  Операторами платформ є компанія “Чорноморнафтогаз”, яка була захоплена проросійською окупаційною владою Криму під час анексії 2014 року.

  Після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році Україна завдала ударів по кількох платформах, контрольованих Росією. Окупанти не можуть впоратися з пожежею на “вишках Бойка” – бурових платформах «Чорноморнафтогазу», які українські захисники вразили ракетами 20 червня 2022 року.

   Про це рік тому інформувало ТАСС з посиланням на колаборантку Ольгу Ковітіді. Росіяни вже рік спостерігають, як булові платформи горять і, схоже, взагалі не збираються її гасити.

НАГАДУЄМО:

У США з’явився новий “голуб миру”