Туреччина ввела в експлуатацію корабель TCG Anadolu (ВІДЕО)

  Туреччина ввела в експлуатацію перший у світі десантний корабель із можливостю розміщення та використання БпЛА. “Десантний корабель має всі можливості для використання у військових …операціях у будь-якій точці Світу. Завдяки кораблю “TCG Anadolu”, Туреччина увійде до світових лідерів у сфері технологій, систем і рішень”, – заявив президент країни Реджеп Тайїп Ердоган.

  Реалізація проєкту “TCG Anadolu” розпочалася 30 квітня 2016 року. Корабель було спущено на воду у травні 2019 року, а з червня 2022 року тривали випробування.

  На кораблі завдовжки 231 і завширшки 32 метри можливе розміщення 94 одиниць техніки, у тому числі: 13 танків, 27 БТР-амфібій, 6 БТР та десанту чисельністю в батальйон. Корабель дозволяє оперативно переміщувати перелічені сили в будь-яку частину Світу.

  На палубі можуть розміщуватися 10 вертольотів та 11 ударних БпЛА. Ангар корабля розрахований ще на 19 вертольотів, 30 дронів та 4 катери. На судні працює госпіталь із двома операційними.

  Це також найбільше військове судно країни, яке є “предметом гордості для усієї Туреччини”, заявив президент країни Реджеп Тайіп Ердоган під час виступу у Стамбулі на церемонії введення “TCG Anadolu” в експлуатацію. Рівень турецьких технологій, закладених в кораблі, складає 70%, інформує Anadolu Agency.

НАГАДУЄМО:

Депутати повернули доплати військовим