Тривають бойові зіткнення в Судані між військовими і RSF

  В Судані армія завадила здійснити військовий переворот і за минулу добу взяла під контроль бази спецназу RSF в Порт-Судані та ще в семи населених пунктах. Телекомунікаційна компанія MTN за наказом влади заблокувала інтернет у Cудані, повідомляє Reuters.

  Армія оприлюднила заяву, в якій говориться, що вона не буде вести переговори із Силами швидкої підтримки, доки ці сили не будуть розформовані та не буде придушено заколот. Військові в інтерв’ю кореспонденту Al Jazeera стверджують, що контролюють свою штаб-квартиру та міжнародний аеропорт Хартума.

  Причиню конфлікту стало те, що в країні 2 сили змагаються за владу в умовах, коли політичні фракції ведуть переговори про формування перехідного уряду після військового перевороту 2021 року, пояснює агентство Al Jazeera. Напруженість виникла через розбіжності між військовими, очолюваними генералом Абделем Фаттахом аль-Бурханом, і RSF, очолюваними генералом Мохамедом Хамданом Дагало. RSF активно співпрацюють з рашистською ПВК “Вагнер” (“Ліга”)

У Судані спроба військового перевороту – тривають вуличні бої

  Профспілка суданських лікарів заявила, що щонайменше 56 мирних жителів були вбиті та 595 людей, включаючи учасників бойових дій, отримали поранення від початку бою між військовими та Силами швидкої підтримки (RSF) у суботу, 16 квітня.

  Сполучені Штати, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати закликали сторони “негайно припинити бойові дії без попередніх умов”. З вимогою негайного припинення бойових дій до Судану також звернулися Єгипет, ООН, Китай, Європейський Союз і Африканський Союз.

  В столиці тривають сутички, які переростають у вуличні бої. Суданські військові завдали авіаударів по базі RSF неподалік столиці країни міста Хартум.

НАГАДУЄМО:

Нова стратегія Заходу в Україні – перемістити протистояння за стіл переговорів

Кремль взяв на озброєння досвід українських олігархів