США продовжуватимуть польоти в районі Чорного моря, – Джон Кірбі

  США продовжуватимуть польоти в районі Чорного моря незважаючи на інцидент зі збитком безпілотника. За словами радника Білого дому з нацбезпеки Джона Кірбі, росіяни, ймовірно, хотіли таким чином стримати польоти в цьому районі, однак, мабуть, забули, що Чорне море не належить якійсь жодній державі.

  “Якщо їхнє посилання полягає в тому, щоб утримати або якось відмовити нас від польотів і операцій у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, то це невдалий сигнал. Ми продовжуватимемо літати і працювати в міжнародному повітряному просторі над міжнародними водами. Чорне море не належить жодній державі”, – сказав Кірбі.

  Посол Росії Антонов після виклику в Держдеп заявив: “Авіація США повинна триматися подалі від кордону Росії”. І додав, що винищувачі нібито не вступали в контакт із БПЛА.Телеграм-канали публікують перехоплення переговорів окупантів, де вони заявляють, що підняли якісь уламки від збитого MQ-9 Reaper.

 Американські сенатори від обидвох партій, Демократичної та Республіканської, відреагували на “”інцидент” вимогами якнайшвидше передати Україні літаки F-16, пише Politico. Вісім сенаторів написали лист до міністра оборони США Остіна, в яком вимагають вжити всі необхідні умови для якнайшвидшої передачі літаків Україні.

  Про цей лист стало відомо після російської атаки на американський безпілотник MQ-9 Reaper в Чорному морі.

  БПЛА вилетів із бази в Румунії вранці 14 березня для стандартної розвідки тривалістю 9-10 годин. Reaper не був озброєний і був приблизно за 120 км на південний захід від окупованого Криму перед перехопленням Су-27 рф.

НАГАДУЄМО:

Рашисти збили над Чорним морем американський БПЛА