Списання військово-медичного майна стало простіше

Заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова зазначає: “Раніше, аптечки, сумки та наплічники вважалися частиною інвентарного майна. Їх вилучення було дуже складним, а іноді навіть і неможливим. Це призводило до труднощів у замовленні нових аптечок для військових частин, оскільки за документами вони виглядали як повністю забезпечені”.

Наразі, після підписання наказу Міністром Рустемом Умєровим, ця проблема вирішена і це сприятиме швидшому отриманню нових аптечок військовими частинами.

“Раніше процес списання тривав місяцями і передбачав 20 етапів. Після нашої реформи лишається шість етапів і три документи, які можна зробити дуже оперативно “, – додає заступниця Міністра оборони України Наталія Калмикова.

Як буде функціонувати новий процес списання:

Відтепер, якщо військовослужбовець втратить або використає аптечку, сумку чи наплічник під час бойових дій або виконання інших завдань, він має повідомити про це командиру свого підрозділу усно або письмово.Тоді командир складає рапорт і долучає до нього витяг з журналу бойових дій або підсумкового бойового донесення. Після цього, ці документиподаються командиру частини і він призначає  комісію, що формує акт списання (Додаток 4 до Порядку списання військового майна у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту (пункт 5 розділу І). Командир частини підписує акт, після чого фінансова служба здійснює списання цього медичного майна.