“Небезпека як ремесло” : стрічка пам’яті художника й воїна Артема Азарова 

Вийшов документальний фільм платформи пам’яті “Меморіал”, присвячений пам’яті художника та військовослужбовця Артема Азарова. 

Небезпека як ремесло | Стрічка пам’яті художника й воїна Артема Азарова (youtube.com)

Періодично їздив на ротації у Донецьку область з початку 2017 року. З початку повномасштабної війни захищав Харків. 5 березня 2022 року Артем Азаров загинув на околиці міста внаслідок російського мінометного обстрілу. 

Артем Азаров навчався в Харківській державній академії дизайну і мистецтв. Там познайомився зі своєю майбутньою нареченою Ольгою Клименко.   

Спорт займав важливе місце у захопленнях Артема. Враховуючи його серйозний підхід до військової справи, підтримка гарної фізичної форми було для нього ключовим. У нього був другий юнацький розряд у боксі, він планував досягти рівня кандидата у майстри спорту. Однак для нього завжди головне місце займало мистецтво. Він прагнув пов’язати своє життя саме з цим. 

Артем розумів, що велика війна неминуча. Коли вона почалася, він був студентом 4-го курсу. Перші дні вторгнення евакуйовував з Харкова мирне населення. А потім став на захист міста від російських окупантів. 

Наречена Ольга Клименко згадує: “Він обрав для себе мистецтво як ремесло, але небезпека завжди була поруч. Ризикуючи своїм життям з 2017 року в АТО, в його житті був щільний графік, він поєднував навчання, роботу, тренування, виставки. Дисципліна, щоденне прагнення до саморозвитку, самовдосконалення, – це про нього. На мою думку, після смерті в людини залишаються тільки її знання та спогади, це те, що вона може взяти з собою в інший світ, й за бажанням користуватися, тому за Артема, в цьому плані, я не переживаю.” 

На могилі коханого дівчина залишила фарби та палітри. Кілька місяців Ольга не могла оговтатися від втрати й увесь час проводила в оточенні особистих речей Артема.

Поштовх рухатися далі знайшла в збереженні пам’яті про коханого: “Надважливо знімати фільми, записувати історії про тих, хто вже не з нами. Країна, наступні покоління, мають знати свої митців, своїх героїв, ціну яку ми платимо за правду, свободу та мирне небо”.