Спортивно-реабілітаційний центр готовий до прийому перших пацієнтів

  В понеділок, 04 грудня 2023 року, прийме перших пацієнтів Спортивно-реабілітаційний центр ім.Олега Кравця для осіб з інвалідністю та ветеранів війни. Він знаходиться в обласному центрі Закарпаття на вулиці Франтішека Тіхого, 13-б. Про це інформує Закарпаття Онлайн.

  Заклад носить ім’я Олега Кравця за позивним «Кара» – військового 28-ої окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу, який загинув, захищаючи Україну, 11 травня 2023 року. Також Олег був учасником «Ігор нескорених».

  30 людей з інвалідністю із Закарпаття проходитимуть реабілітацію на нижньому поверсі, адже саме він розпочинає функціонування в тестовому режимі. На другому поверсі поки що тривають ремонтні роботи. Але, як тільки заклад запрацює на повну, сюди зможуть приїздити пацієнти зі всієї України.

  Приміщення та земля, на якій збудований центр, передані Ужгородською міськрадою Закарпатському обласному осередку Української Федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату, яку очолює Олександр Лизанець, в оренду на 49 років, тому жодних побоювань щодо його роботи бути не може. Міська рада допомагатиме як партнер і долучиться до облаштування спортивного залу, який розташований теж на першому поверсі, щоб завершити тут будівельні роботи.

  Реалізувати цей проєкт, який розпочався ще в 2016-му, вдалося за допомогою співфінансування з міського, обласного бюджету, а також Державного фонду регіонального розвитку – загалом на суму 11,5 мільйонів гривень. Міжнародні донори виділили 600 тисяч доларів для облаштування приміщень, у тому числі й різноманітним реабілітаційним обладнанням.

  Планується, що у закладі працюватимуть 8 лікарів, які, окрім фахової вищої освіти, проходили спеціалізовані курси в Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN та за кордоном. Вони проводитимуть реабілітаційну програму для людей з інвалідністю, які хочуть відновити соцадаптацію після отриманих травм, ветеранів війни та постраждалих від російської агресії жінок, дітей. А також надаватимуть послуги з тактичної медицини для мирного населення та силових структур.

  Наразі доступні чотири кабінети. Перший – профільних спеціалістів, де вони прийматимуть пацієнтів. У кабінеті активної реабілітації люди з інвалідністю або ветерани війни, які мають ампутацію, за допомогою блочних тренажерів, велосипедів, вертикалізаторів тощо зможуть заново вчитись ходити, пристосовуватися до побуту, щоб самостійно рухатися й жити повноцінно.

НАГАДУЄМО: