Спортсмени з Росії та Білорусі зможуть виступати на Азійських іграх

  Майже 500 спортсменів з Росії та Білорусі будуть допущені до участі в цьогорічних змінених Азійських іграх в Ханчжоу, щоб допомогти їм кваліфікуватися на Олімпіаду в Парижі наступного року. Про це повідомляє Inside the Games.

  Спортсмени змагатимуться на Іграх, які відбудуться з 23 вересня по 8 жовтня, під нейтральним прапором, а використання національної символіки буде заборонено.

  Спортсмени з Росії та Білорусі були практично відсторонені від міжнародних змагань з березня 2022 року після вторгнення Москви в Україну. Перспектива участі російських і білоруських спортсменів в Азійських іграх, які відбудуться цього року після того, як були відкладені минулого року через пандемію COVID-19, вперше з’явилася в січні після того, як Міжнародний олімпійський комітет (МОК) заявив, що хоче допустити їх до змагань у Парижі 2024 року.

  Раніше Мінмолодьспорту оприлюднило наказ про заборону збірним України змагатися разом із атлетами з РФ і Білорусі. Обмеження стосувалися олімпійських, неолімпійських і паралімпійських видів спорту. Федерації були зобов’язані відкликати українців із турнірів, якщо там будуть білоруські чи російські спортсмени.

  Згодом міністерство змінило рішення щодо участі українців у змаганнях з росіянами. Відтепер у наказі замість “заборони” вказано “не відряджати” українські делегації на змагання з російськими та білоруськими спортсменами. Решту пунктів залишили без змін.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 500 доба, загальний огляд подій