Часопис війни – 500 доба, загальний огляд подій

Триває 500 доба відкритої збройної агресії російської федерації проти України. Пресслужба ГШ ЗСУ інформує, що ворог зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Протягом минулої доби відбулось 36 бойових зіткнень.

На Куп’янському напрямку противник намагався наступати в районах Новоселівського і Стельмахівки Луганської області. Наші воїни стійко тримають оборону, відбили усі атаки ворога.

На Лиманському напрямку протягом доби противник вів штурмові дії та намагався витіснити наші війська із займаних позицій в районі північно-західніше Берестового Луганської області, успіху не мав.

На Бахмутському напрямку, під щільним вогнем авіації та артилерії противника, наші захисники успішно відбили усі ворожі атаки в районі населеного пункту Берхівка.

На Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив безуспішні наступальні дії в районах Новокалинового, Авдіївки та Невельського. Один з нещодавніх ворожих штурмів тривав близько 10 годин. Під час наступу рашисти задіяли танки, БМП, артилерію, піхоту, завдавали по позиціях ЗСУ авіаударів та навіть закидали на позиції прикордонників боєприпаси зі сльозогінним газом. Частину ворожої бронетехніки наші захисники змогли підбити, 2 танка Т-80БВ захопили, ліквідували також кілька десятків рашистів. Зрештою, російський штурм провалився, а вцілілі залишки окупантів змушені були відступити.

На Мар’їнському напрямку, під ворожими вогнем артилерії, наші захисники відбили усі атаки в районі міста Мар’їнка.

На Шахтарському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Благодатного.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ.

Події у Світі. Прем’єр-міністр Чеської Республіки Петр Фіала повідомив, що Чехія планує передати Україні гелікоптери та боєприпаси. “Чехія дарує Україні гелікоптери та 100 тисяч одиниць амуніції”, — сказано у повідомленні. Також вони хочуть надати Києву симулятори для навчання пілотів на літаках F-16.

  Президент України Володимир Зеленський висловив здивування та обурення проросійськими людьми на Заході. “Хто ці люди, які можуть мати проросійську позицію? Що таке російська позиція? Сьогодні – це протерористична позиція. І це неправильно… Невже комусь подобається ця російська рулетка?” – наголосив президент. Так він висловився на рахунок меншості людей на Заході, що й досі просувають проросійські наративи.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни – 499 доба