«Спектри»: в Україні розпочали серію програм для військових та цивільних 

В Україні стартував цикл програм для ветеранів та цивільних «Спектри». «Спектри» – це спільний інформаційно-аналітичний проєкт Українського ветеранського фонду та онлайн медіа «Мілітарний», який сприятиме поверненню військових до цивільного життя. Про це інформує Тернопільська міська рада.

Мета проєкту – надати ветеранам платформу для обміну досвідом та ідеями, що допоможуть їм у реінтеграції до цивільного життя, а також створити певний зв’язок між ветеранами й суспільством через сесії глибоких інтерв’ю, освітній контент, інтерактивні сесії.

Ведучою проєкту «Спектри» є Катерина Супрун, журналістка «Мілітарний». Першим гостем програми став Марко Мельник, ветеран і засновник ветеранського видавництва, який також буде співведучим наступних випусків проєкту.

«Зараз перед українським суспільством стоїть задача розмити межу, щоб ветерани могли повертатися в цивільне життя й займати свою нішу, яка би не відокремлювала їх. Я розумію ветеранів як органічну частину суспільства. Й не має бути штучного поділу з боку цивільних, коли вони відмежували ветеранів, як ту категорію, яка платить свою ціну за перемогу на війні, а інша частина суспільства почувається комфортно, делегувавши повноваження із захисту. Такого поділу не повинно бути»,  – поділився ветеран Марко Мельник.

Кожна програма матиме окрему тему й спікера. Гості разом із ведучими обговорюватимуть права, можливості, психологічну підтримку, реадаптацію, проблеми та прагнення ветеранів. Програма виходитиме щовівторка о 18:00 на YouTube-каналі «Мілітарний».