Служба соціального супроводу працюватиме у кожному батальйоні

   Від початку формування Сил територіальної оборони як окремого роду військ Збройних Сил України працює гаряча лінія 0 800 507 028. Спершу вона була каналом інформування про Сили ТрО, проте згодом стала важливим інструментом соціального супроводу бійців та їхніх родин. 

  Служба соціального супроводу почала формуватися в Силах територіальної оборони ЗСУ навесні 2022 року. Спочатку у травні запрацювала група сприяння пошуку і поверненню та соціального супроводу зниклих безвісти та військовополонених військовослужбовців, а також їхніх родин. Згодом почали роботу група соціального супроводу поранених та соціально вразливих родин військовослужбовців та група супроводу родин загиблих.

   Втім гаряча лінія — це лише видима частина великої структури служби соціального супроводу, яка має на меті допомогти військовослужбовцям та їхнім родинам. Це різноманітні питання, однак найважливіші напрями: вирішення проблем бійців, консультування поранених, родин зниклих безвісти та військовополонених. 

  «Соціальною підтримкою та соціальним забезпеченням у нас займаються державні органи. Ми можемо і маємо право лише інформувати, роз’яснювати та сприяти у вирішенні тих питань, які виникають в підрозділах, у військових частинах,  — розповідає полковник В’ячеслав Власенко, керівник служби соціального супроводу у Силах ТрО. —  Для того, щоб не просто давати якісь відповіді, а дійсно допомагати людям, від командування до кожної окремої бригади і окремого батальйону створені відділення соціального супроводу, куди увійшли військовослужбовці, які мають досвід соціальної роботи та юридичну освіту. Туди відбирали у першу чергу тих, хто отримав поранення в боях, а також військовослужбовців-жінок».

  «Крім гарячої лінії, працює група розгляду письмових звернень (офіційна скринька to_info@post.mil.gov.ua). І ми включаємося вже в роботу щодо цих військовослужбовців, — додає він.

  Для того, щоб родина знала куди звертатися, якщо військовослужбовець пропав безвісти або потрапив у полон, було створено порадник, у якому покроково розписано алгоритм дій родин і посадовців.

  Таку ж пам’ятку розроблено для військових, які отримали поранення, щоб вони знали, куди звертатися, як писати рапорт, які документи потрібно підготувати.

  «Ми розробили методичні рекомендації для посадових осіб, які мають знати, як їм діяти в разі, якщо військовослужбовець зник безвісти або отримав поранення. Що має робити командир у цьому випадку. Як показала практика, це дуже дієво, і ці методичні рекомендації були погоджені і затверджені Командувачем Сил ТрО», —  говорить полковник Власенко.

   Поранені бійці можуть звернутися до відповідальних осіб своєї військової частини, які допоможуть їм отримати необхідну інформацію. 

  Служба соціального супроводу Сил ТрО тісно взаємодіє з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, який займається обміном військовополонених, з Національною поліцією, яка розшукує людей, які зникли безвісти, з Національним інформаційним бюро, з СБУ, з Червоним Хрестом, з усіма зацікавленими організаціями і державними структурами, які залучаються до вирішення всіх питань цих категорій військовослужбовців. Представники Сил ТрО беруть участь у зустрічах з родинами.

  Соціальний супровід стосується тих військовослужбовців, які зараз знаходяться в строю, в списках військових частин. Далі, коли вони звільняться з лав Збройних Сил і будуть виключені зі списків особового складу, ними будуть опікуватися вже державні соціальні служби і ТЦК та СП. 

ТрО.Новини

НАГАДУЄМО: