СБУ заарештувала чиновників, які систематично вимагали гроші в експортерів української агропродукції

  Служба безпеки України (СБУ) викрила і зупинила діяльність вітчизняних чиновників, які обклали «даниною» представників компаній, що займаються експортом українського зерна. До організованої групи осіб причетні посадовці Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області та державної установи «Одеська обласна фітосанітарна лабораторія».

  Щомісячні «прибутки» організаторів «схемки» сягали $30-$35 тисяч за день (або близько $1 млн. за місяць).

  У результаті комплексних заходів затримано колишнього керівника Управління фітосанітарної безпеки регіонального управління Держпродспоживслужби, заступницю керівника та інспектора Одеської обласної фітосанітарної лабораторії і трьох очільників підконтрольних фірм.

 Суть “оборутки” полягала в тому, що в обмін на хабарі чиновники «надавали» підприємцям безперешкодне оформлення лабораторних досліджень та сертифікатів відповідності сільгосптовару. Саме ці дозвільні документи є основними для продажу українських зернових до зарубіжних країн.

  Встановлено, що зернотрейдери мали сплачувати чіткоо визначені «суми» готівкою або перераховувати їх на банківські рахунки підконтрольних посадовцям фірм.

Путін навіть поразку в Україні зможе видати за перемогу Росії, – Кулеба відповів Пєскову

  До незаконної діяльності чиновнкиі залучили трьох керівників афілійованих приватних компаній, які займаються документальним супроводом вантажів. Співробітники СБУ задокументували декілька фактів одержання посадовцями хабарів.

  Наразі учасникам “схемки” повідомлено про підозру, чотирьом обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 5 млн грн кожному. Ще двом – призначено цілодобовий домашній арешт. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

НАГАДУЄМО:

Втрати рашистів