СБУ затримало двох чиновників Харківський Держекоінспекції вимагаючих розпаювати і переписати 50 гектарів земель держпідприємства на довірених осіб.

СБУ затримала посадовців Держекоінспекції Харківщини, які вимагали переписати 50 гектарів земель держпідприємства, яке готується до приватизації.

Про це повідомив прес-центр СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що два начальники відділів інспекції вимагали неправомірну вигоду з директора аграрного держпідприємства за підписання позитивного акту перевірки. Чиновники штучно збільшили кількість виявлених порушень. Погрожуючи багатомільйонними штрафами, вони вимагали розпаювати і переписати на довірених осіб землі держкомбінату, який готується до приватизації.

“Через неможливість оформити угоду із землею зловмисники погодилися понизити свій апетит до 250 тисяч гривен”, – говориться в повідомленні. Правоохоронці затримали обох чиновників в центрі Харкова під час отримання усієї суми хабаря.

У рамках кримінального виробництва, початого по ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди посадовцем), проводяться слідчі дії. Вирішується питання про оголошення посадовцям про підозру в скоєнні злочину.

Операція по викриттю зловмисників проводилася співробітниками Головного управління по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю СБУ під процесуальним керівництвом Генпрокуратури.