СБУ розслідує розкрадання коштів на будівництві лінії оборони у Харківській області

Служба безпеки України розслідує випадок завищення цін на деревину, придбану для будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині. Виявлено, що невстановлені особи організували схему, де через підконтрольні підприємства закуповували деревину у державних лісгоспів за 970 грн/м³, а продавали департаменту ЖКГ та ПЕК Харківської ОВА за 4100 грн/м³. Загальна сума таких закупівель склала близько 170 млн грн.

Антикорупційний центр “Межа” виявив, що департамент укладав договори з п’ятьма компаніями, які виглядали фіктивними і отримували замовлення без конкурсних закупівель. Ці компанії почали отримувати великі доходи через кілька місяців після реєстрації. Хоча чиновники назвали ціну 5500 грн/м³ ринковою, фактичні ціни від лісгоспів були значно нижчими, що вказує на можливі корупційні дії та завищення цін.

У зв’язку зі скандальними випадками завищення цін на деревину для фортифікаційних споруд на Харківщині, відбулося засідання комітету законності та правопорядку Громадської ради, де були присутні представники громадськості та волонтерів, а також члени ГО “Спілка ветеранів АТО”. Під час зустрічі було прийнято рішення посилити контроль за витрачанням бюджетних коштів та організувати публічні обговорення щодо раціональності витрат, особливо у сфері будівництва фортифікацій і відновлення інфраструктури. Закупівлі за завищеними цінами за державні кошти, особливо під час війни, були визнані неприпустимими.

«Ми, як ветерани, вкрай обурені розкраданням коштів, призначених для фортифікаційних споруд. Це не лише порушення закону, а й зрада національних інтересів», – наголосив голова ГО «Спілка ветеранів АТО» Юрій Даніленко.