Рустам Ачілов власник сімейної ферми з Дніпропетровщини

Ми продовжуємо розповідь про ветеранів АТО, які взяли участь у проєкті «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та їхніх сімей».

Нагадаємо, що проєкт впроваджується у трьох пілотних областях: Київській, Дніпропетровській та Львівській. Його мета — сприяти Уряду України в наданні допомоги ветеранам конфлікту на сході України та їхнім родинам задля ефективної реінтеграції до цивільного життя, а також активної участі в соціально-економічному розвитку громад.

Наша розповідь сьогодні про Рустама Ачілова, власника сімейної ферми з Дніпропетровщини.

Народився Рустам в Узбекистані, а з 2008 року громадянин України. З початком бойових дій пішов воювати на Схід, повернувшись – разом з дружиною почав розвивати власну сімейну ферму. Зараз Рустам займається розведенням домашнього м’яса птиці, кролів та свиней.

 

Ветеран розповідає, що попит на екологічно чисті продукти харчування та якісну їжу помітно зріс за останні роки. Для ведення господарства у ветерана є власна земельна ділянка у 2 га та господарські приміщення, що розташовані на присадибній ділянці. Вирощуванням птиці та свиней займається більше двох років.

«Я з дитинства любив сільське господарство. Для мене це -душевний відпочинок. Після АТО для мене найкращий психолог – це кури, город, свій сад. Наразі маю достатньо клієнтів, реалізовуючи свою продукцію на місцевих ринках», – розповідає фермер.

Рустам – один з учасників проекту з розвитку бізнесу від Міжнародної організації з міграції. Завдяки участі у проекті він отримав мотоблок, плуг для орання та бензокосу, необхідні для обробки земельної ділянки, на якій буде вирощувати корма. Крім того, проект передбачав проходження тренінгу, що допоміг ветерану розібратися в багатьох темах, серед яких розроблення бізнес-планів, маркетинг та управління фінансами. У планах – розширення ферми та освоєння нового сегменту — розведення качок. Ветеран додає, що коли в щось справді віриш і чогось прагнеш, воно обов’язково збудеться: «Якщо в тебе вірять і допомагають близькі люди – успіх гарантовано».

 

За матеріалами Мінветеранів