Розпочинається нова фаза війни

  Росія зібрала 25 тисяч військових на південний захід від Херсона, щоб спробувати оточити Миколаїв, пише The Times. Видання повідомляє, що 10 тис російських військ зосереджено на західному березі Дніпра, на південний схід від Миколаєва, що робить наступ можливим.


  Причиною, що спонукає рашистів до наступу є заяви “аристовичів” про контрнаступ саме на цій ділянці фронту, а також успішне просування ЗСУ на 2 км у бік Херсона.

 

  Але, скоріше за все, наступ рашистам може бути потрібний для того, щоб мости через Дніпро в Херсоні опинилися за межами досяжності отриманих Україною американських систем HIMARS. Паромні переправи не задовольняють постачання автотранспортом, а понтонні мости — дуже ризиковане “задоволення” для окупантів, зазначають у The Times.

 

  За оцінками британської розвідки, найближчим часом розпочнеться нова фаза війни, основний фронт якої простягнеться на півдні приблизно на 350 км. “Російські війська скупчуються на півдні, чекаючи або контрнаступу України, або самі  готуються до наступу.

 

  Довгі конвої російських військових вантажівок, танків, артилерії та іншого продовжують рухатися з Донбасу на південний захід”, – повідомляють британські розвідники.


  Секретар РНБО Данилов каже, що терміни контрнаступу ЗСУ визначають військові на чолі з верховним головнокомандувачем, а не «дивані» експерти.

 

  «Давайте спокійно ставитися до цих речей, коли це відбуватиметься. Військові знають свою справу, знають, коли їм треба розпочинати. І головне як швидко, як із найменшою кількістю втрат робити корисну справу для нашої країни: звільняти наші території від окупанта», – сказав Данилов. Він підкреслив, що «треба набратися терпіння і тоді побачите все це на власні очі».