Російські окупанти здійснюють евакуацію населення з Енергодара

  З Енергодара людей з російськими паспортами вивозять на бази відпочинку у Бердянську та Приморську. В евакуаційних колонах лише третина автобусів з цивільними, в інших ховаються військові. Людей везуть до Бердянська, а рашистів – далі в бік Маріуполя, інформує ГШ ЗСУ.

  Інформацію про те, що російські окупанти розпочали евакуацію мешканців Енергодару підтвердив і міський голова Дмитро Орлов. Він наголосив, що евакуація почалася вчора вранці, але назвати її масовою не можна. Так, у місті відучора закінчилося паливо на заправках і погано працюють банкомати. Також частково зник інтернет, а ціни на продукти зросли.

  Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії, які перебувають на Запорізькій АЕС, повідомили, що окупаційна влада розпочала евакуацію жителів Енергодара. Росіяни оголосили евакуацію жителів окупованого Енергодара, – повідомляє МАГАТЕ. 

  Всі блоки Запорізької АЕС зупинені, окупанти причини не називають, інформацію озвучив так званий «директор» станції Юрій Черничук, призначений окупаційною владою. З одного боку це може бути інформаційно-психологічний захід з метою показати, в разі успіху контрнаступу, готовність Росії до провокацій на станції та створення ситуації техногенної катастрофи.

  Рашисти почали вивозити обладнання із лікарень, а деякі відділення стаціонару перестали працювати. У зв’язку із цим пацієнтам пропонують евакуюватися. Проте, за словами Орлова, даних про те, що евакуацію проводять примусово, немає.
У Енергодарі, станом на 5 травня, на території підприємства “Електропівденмонтаж-10” не лишилось жодного легкового автомобіля. Розграбовано склад, а також вивезено станкове обладнання.

  Для чоловіків призовного віку окупанти створюють спецтабори, повідомляють у Центрі національного спротиву.  Зокрема окупанти хочуть фільтрувати населення на тимчасово окупованих територіях під час так званих евакуацій. І чоловіків хочуть вивозити до окремих таборів, де їх передадуть в підпорядкування військкоматів.

  Щось подібне спостерігається і в Мелітополі…

НАГАДУЄМО:

Росія програла битву за газ країнам НАТО