Росіяни заблокували Зернову Ініціативу

  Не зважаючи на те, що Чорноморську зернову ініціативу продовжено до 17 липня, Росія з 26 червня повністю зупинила реєстрацію нових кораблів, що свідчить про наміри зірвати постачання продовольства на світові ринки, інформує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

  За даними відомства, 29 суден, які мають експортувати 1,4 мільйона тон продовольства переважно для 5 країн Азії та Африки, зокрема, Китаю, Єгипту, Бангладеш, Туреччини, заблоковані росією в територіальних водах Туреччини.

  Минулого місяця з українських портів було експортовано лише 2 мільйони тон. Ще 1 мільйон тон продовольства або вантажиться, або вже частково завантажено на 13 суден, які останніми зареєстровані в «Ініціативі». Якщо не відновити реєстрацію судів, то зернову угоду буде повністю зупинено.

  За 11 місяців 45 країн отримали 32,5 мільйона тон продовольства. Ще додаткові 25 мільйонів тон Світ не одержав через саботаж росії. Але за даними ООН і цього виявилось достатньо, щоб знизити світові ціни на продовольство на 22%. Зернова угода потрібна миру, додали у відомстві.

  У Міноновлення наголосили, що підтримують заяву Спільного Координаційного центру, що всі сторони угоди негайно мають забезпечити доступ судів для експорту продовольства, бо це створює небезпеку продовольства для всього світового ринку. Тільки спільними зусиллями світ здатний припинити продовольчий шантаж Росії.

  Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш «розчарований» уповільненням темпів перевірок у рамках Чорноморської зернової ініціативи та виключенням із неї порту Південний, оскільки це призвело до зменшення кількості суден, що виходять із українських портів.

  Кулеба обговорив із главою МЗС Туреччини збереження чорноморської зернової угоди.

НАГАДУЄМО:

Поки росія воює в Україні у Лукашенка триватимуть військові навчання