Росія відправила на Місяць дослідницьку станцію

  “Луна-25” стане першою місячною станцією в історії Росії, яка дістанеться поверхні супутника Землі. Останній радянський космічний апарат, відправлений на Місяць, був запущений у 1976 році і мав назву “Луна-24”.

  Запуск, скоріше за все, має мінімум два головних завдання: у пропагандистських цілях показати “можливості” Роскосмосу і застовпити місце на Місяці в умовах нової гонки, що почалася, між “космічними країнами” з дослідження супутника Землі.

  Перша російська автоматична станція “Луна-25” має здійснити посадку в районі Південного полюса Місяця 21 серпня, повідомили в “Роскосмосі”. “Я сподіваюся, що посадка відбудеться”, – сказав гендиректор “Роскосмосу” Юрій Борисов.

  Ракета-носій “Союз 2.1б” сьогодні стартувала з космодрому Східний о 1:11 за Київським часом. Через дев’ять хвилин розгінний блок “Фрегат” зі станцією “Луна-25” відокремився від третього ступеня ракети і вийшов на навколоземну орбіту.

  Космічна система має вперше здійснити посадку в районі Південного полюса Місяця. Усі її радянські аналоги прилунялись в екваторіальній зоні. Головна заявлена мета станції – проведення контактних досліджень місячного ґрунту на наявність льоду.

НАГАДУЄМО:

В цьому році в космос відправлять міні-завод