Польща для стеження буде використовувати аеростати замість БПЛА

 У Польщі перативно відреагували на мирні ініціативи “сусіда від Бога”Н на східному кордоні країни планують розгорнути чотири аеростати, щоб стежити за ситуацією. На аеростатах знаходиться апаратура, яка дозволить бачити всю довжину лінії кордону з Білоруссю, Калінінградською областю рфії, а також “Сувальський коридор”. Про це йдеться у Telegram-каналі редактора рубрики “Військовий фокус” Ігаля Левіна.

  У замітці розміщено схему, на якій вказано чотири населені пункти, де можливе розташування аеростатів. Зокрема, йдеться про такі міста:

  • Ілава – за 88 км від Калінінградської області;
  • Елк – за 65 км від Сувальського коридору;
  • Седльце – за 65 км від кордону з Білоруссю в районі Бресту;
  • Ніско — за 90 км від кордону з Україною та за 45 км від Ряшева.

   Також опубліковано технічні характеристики кількох аеростатів, що їх випускає компанія TCOM. Аеростати поділяються на три види, залежно від розв’язуваних завдань:

  • тактичні – корисне навантаження від 27 до 90 кг, піднімають на висоту до 300 м, тримаються у повітрі до 7 днів;
  • операційні – корисне навантаження від 190 до 385 кг, піднімають на висоту від 900 до 1500 м, тримаються у повітрі до 14 днів;
  • стратегічні – корисне навантаження від 1,6 т до 3,2 т, піднімають на висоту від 1500 м до 3000 м, тримаються у повітрі до 30 днів.

  “Аеростати оснащені приладами спостереження, сенсорами та датчиками. Один такий аеростат може покривати не маленьку територію та давати постійну картинку. Якщо БПЛА обмежений паливом або зарядом батареї, аеростат може висіти довго і давати постійне зображення 24/7”, – прокоментував для “Фокус” Ігаль Левін перевагу аеростатів над БПЛА.

НАГАДУЄМО:

Територіальні органи Міністерства у справах ветеранів будуть ліквідововані, – Кабмін