Росія систематично знищує Україну, – Жозеп Боррель

  Верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що дії росії в Україні – це не битва між двома арміями, а систематичне знищення України. І це військовий злочин, – заявив Боррель під час виступу на Форумі з прав людини.

 

  “Те, що ми бачимо в Україні, – це вже не війна в плані воюючих одна з одною армій на лінії фронту, де солдати гинуть у протистоянні віч-на-віч. Ні, те, що ми бачимо в Україні – це просто систематичне знищення країни, знищення всієї громадянської інфраструктури, яка дозволяє людям жити. Не солдатів на полі бою, а людей у своїх будинках”, – зазначив представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики.

 

  Жозеп Боррель підкреслив, що сьогодні мільйони людей в Україні залишилися без світла, води та тепла і додав, що “ніщо не виправдовує” президента Росії володимира путіну, який прирік українців “на холод і темряву серед зими”.

 

  “Громадян обстрілюють, будь-які об’єкти бомбять, відключають електроенергію. Ви уявіть, як це – 10° морозу без скла у вікнах. Це, звичайно, військовий злочин… Ви бачите примусову депортацію, викрадення дітей, яке триватиме і взимку. Це порушення. гуманітарного права”, – підсумував він.

 

  У вересні слідчі ООН заявили, що під час війни було скоєно військові злочини, у тому числі бомбардування росією житлових районів, численні страти, тортури та сексуальне насильство. Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан зазначив, що МКС продовжить розслідування звинувачень у військових злочинах Росії.

 

  В Організації Об’єднаних Націй поширюється проект резолюції щодо Нюрнберзького трибуналу для притягнення російського керівництва до відповідальності за злочини в Україні.

 

Заставка НАГАДУЄМО