Мобілізація після Нового року можлива, але все залежить від перебігу війни, – Ганна Маляр

  Заступник міністра оборони Ганна Маляр у програмі “Нічна варта” заявила, що мобілізація після Нового року можлива, але все залежить від перебігу війни. За її словами, мобілізаційні потреби залежать від кількох факторів. Тому прогнози щодо цього питання некоректні.

 

  Заступник міністра оборони спростувала заяву про нібито анонсовану мобілізацію та пояснила, що насправді мається на увазі.

 

  “Продовження мобілізації залежить від перебігу війни. Тому тут прогнози некоректні. Мобілізацію оголошує своїм указом Президент. Загальна мобілізація в Україні триває з 24 лютого 2022 року і періодично триває указами Президента через широкомасштабну збройну агресію Росії проти України. Нині вже кілька разів мобілізацію продовжували на 90 днів. Зараз її продовжено з 21 листопада на 90 днів (Указ від 7 листопада 2022 р. № 758)”, – написала Маляр у своєму Телеграм.

 

  Питання щодо мобілізації упорядковані Законом “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та Конституцією України. Відповідно до цих норм Президент України:

  • здійснює загальне керівництво у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації держави;
  • визначає мету, завдання, вид, обсяги, порядок та строки проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації.

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова