Росія має сплатити компенсацію, – ЄСПЛ виніс вирок у справі Грузія проти росії

  Велика палата Європейського суду з прав людини  (ЄСПЛ) розглянула питання про справедливу компенсацію у справі «Грузія проти росії». ЄСПЛ вирішив, що стаття 41 Конвенції може бути застосована до цієї справи щодо жертв злочинів. Росія повинна виплатити Грузії протягом трьох місяців 3 250 000 євро у зв’язку з щонайменше 50 жертвами цивільних убивств у грузинських селах Південної Осетії і в «буферній зоні», а також недотриманням своїх процесуальних зобов’язань щодо проведення належного та ефективного розслідування цих убивств.

  Також суд постановив, що рф повинна виплатити Грузії протягом трьох місяців 2 697 500 євро як моральну компенсацію щонайменше 166 потерпілим від адміністративної практики нелюдського і такого, що принижує гідність, поводження і довільного затримання цивільних осіб Грузії, яких утримували в підвалах «МВС Південної Осетії» в Цхінвалі приблизно з 10 по 27 серпня 2008 року.

  Окрім того, суд постановив, що рфія протягом трьох місяців повинна виплатити 640 000 євро моральної компенсації через шкоду, заподіяну групі з щонайменше 16 жертв адміністративної практики катувань грузинських військовополонених, затриманих у Цхінвалі в період із 8 до 17 серпня 2008 року.

  Також рфія має виплатити протягом трьох місяців 115 000 000 євро як компенсацію моральної шкоди постраждалій групі з щонайменше 23 000 жертв адміністративної практики перешкоджання поверненню громадян Грузії до своїх домівок у Південній Осетії та Абхазії.

  Ще одна сума в 8 240 000 євро присуджується за шкоду, якого зазнала група зі щонайменше 412 потерпілих унаслідок нездатності уряду-відповідача виконувати своє процесуальне зобов’язання щодо проведення належного та ефективного розслідування смертей, що сталися в активну фазу бойових дій.

  Суд також відхилив дев’ятьма голосами проти восьми іншу частину заяв.

НАГАДУЄМО:

Після рішення ПАРЄ Кремль завдав ракетний удар по містам України