Рівень безробіття серед українських ветеранів зріс на 3% за рік

Рівень безробіття серед українських ветеранів зріс до 30,95%. Про це свідчать результати опитування «Актуальні потреби та бачення можливостей для кар’єрного та професійного зростання ветеранів в Україні», представленого Українським ветеранським фондом.

Для порівняння, у 2023 році 28% ветеранів заявляли, що не мають роботи. За даними УВФ, протягом року рівень безробіття серед захисників зріс майже на 3%.

Зазначається, що ветерани намагаються інтегруватися в різні сфери зайнятості, серед яких переважають власна справа (8,31%), державна служба (7,45%), сфера послуг (5,44%), ІТ (4,3%), та громадський сектор (4,3%).

Проте наразі пошук роботи для ветеранів супроводжується низкою проблем, серед яких стереотипи з боку роботодавців та обмежені можливості для перекваліфікації. 

“Найбільшу перешкоду в майбутньому працевлаштуванні ветерани вбачають не в рівні заробітної плати. Їх турбують проблеми з фізичним здоров’ям (63,61%), нерозуміння з боку суспільства (63,32%) та психологічні труднощі (50,57%)”, — каже Руслана Величко-Трифонюк, виконуюча обов’язки виконавчої директорки Українського ветеранського фонду.

50,1% ветеранів бажають зайнятися власною справою, що вказує на потребу в підтримці підприємницьких ініціатив. 

Для кар’єрного і професійного зростання ветеранів в Україні є потреба комплексного підходу, який охоплює навчання, робоче середовище та підтримку ветеранів у психологічному плані”, — каже Дмитро Мартиненко, ветеран, чинний військовий, підприємець, переможець конкурсу проєктів «ВАРТО 2.0».


Як зазначити в Українському ветеранському фонді, опитування проведено в період з 15 по 25 січня 2024 року, серед ветеранів та чинних військових, щодо їхніх актуальних потреб та бачення можливостей для кар’єрного і професійного зростання в Україні. В опитуванні взяли участь 1043 респонденти. Результати опитування не є репрезентативним, проте вони відображають актуальні настрої та певні тенденції серед цільової аудиторії.