Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни та їхніх сімей через створення освітніх можливостей, – у Вінниці презентували проєкт

  У Вінниці 29 листопада у центрі “Квадрат” відбулася презентація проєкту “Реінтеграція ветеранів/ветеранок війни та їхніх сімей через створення освітніх можливостей”. Він передбачає безоплатні навчальні курси, кар’єрний супровід та можливість отримати грантову підтримку на відкриття власної справи.

  Він реалізовується ГО “Центр Поділля-Соціум” спільно з вінницьким аналітично-просвітницьким центром “Ветеранський простір” у партнерстві з DVV International в Україні та за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Таку ініціативу започатковують також у Сумах, Полтаві, Львові, Мелітополі, Запоріжжі, Миколаєві та Нікополі.

  Як розповіла Суспільному голова правління ГО “Центр Поділля-Соціум” Анна Моргун, проєкт складається з двох основних компонентів. Це освітній, в рамках якого підготували ряд професійних курсів безплатно, і професійний, який має чотири сфери консультації: психологічна та юридична допомоги, кар’єрний супровід і бізнес-консультації.

  “У грудні ми пропонуємо такі курси, як англійська мова, перша домедична допомога, власна справа і професійний курс з підготовки кондитерів. На січень 2024 рік заплановано 12 курсів, які пов’язані з професійним зростанням, з можливістю отримати нові знання й економічно себе підсилити. Є також професійний супровід: для тих, хто хоче змін, але ще не розуміє, чого саме прагне, який курс обрати. Він також призначений для людей, які думають про власну справу. Ми готові писати грантові заявки, складати бізнес-плани”, — сказала Анна Моргун.

  На соціальних сторінках ГО та “Ветеранського простору” нині відкритий набір навчання. Розпочнеться воно у грудні. Заняття планують проводити офлайн, а групи зробити по 20 людей. За майже рік проєкту планують, що навчання пройдуть майже 500 людей.

  За словами Анни Моргун, із курсами допомагатимуть, зокрема, викладачі“Вінницького вищого професійного училища сфери послуг”, педагогічного університету, академії безперервної освіти та університету “Україна”.

  Під час презентації проєкту досвідом поділилися ветерани, які завдяки подібній грантовій допомозі започаткували власну справу.

Джерело: suspilne.media

НАГАДУЄМО: