Реформа поліції в Україні остаточно провалилася, – вважає екс-глава Нацполіціі Хатія Деканоїдзе

Більшість звільнених після переатестації поліцейських відновилися через суди, заявляє колишня глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе. За її словами реформа поліції “не те, що не дійшла до кінця, але і остаточно, мабуть, провалилася”.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Радіо Свобода.

“Я дивлюся на всі ці події і думаю, що це все просто совкова система. 93 відсотки тих, які були після переатестації звільнені, вони все через суди відновилися. До того ж кримінальний блок залишається слабким в сфері реформування”, – зазначила Деканоїдзе.

“Реформа поліції передбачає не тільки реформу патрульної поліції. Це загальний блок і кримінальної поліції, і слідчих органів, і найголовніше: коли реформується правоохоронна система, треба, щоб паралельно реформувалася і суди, і прокуратура. Це – дуже важливо”, – додала вона .

На думку Деканоїдзе, останні події в Кагарлику і в Броварах свідчать про те, що “вся система вже прогнила, і якось уже треба хоч щось робити для того, щоб реально або очистити систему, або просто побудувати нову”.

“Дуже часто мене звинувачували в тому, що ось її команда руйнує систему (переатестація і т.д.). Але найголовніше, про що я зараз шкодую, що система до кінця так і не була зруйнована. Тому що для того, щоб вийти з радянського болота, треба ненавидіти ту совкову структуру. Розумієте? ненавидіти корупцію! Щоб був закон, який карає людей, які ставлять себе вище закону! Це – дуже важливо! “, – зазначила екс-керівник Нацполіціі.

На думку Деканоїдзе, причиною провалу реформи поліції може бути нерозуміння владою її важливості або відсутність жорсткої політичної волі.