Паплюжити наші історичні символи не дамо ніде і нікому

Посол України в Бразилії Ростислав Троненко написав листа директору журналу ” VEJA ” (“Вежа”), на сторінках якого опублікували статтю, в якій червоно-чорний прапор назвали неонацистским. Посол України назвав заголовок упередженим і таким, що не відповідає дійсності і принижує імідж України. Відповідний лист був опублікований на сторінці посольства України в Федеративній Республіці Бразилія, передає УНН.

“Шановний пане Директоре, 26 травня 2020 року журнал „Вежа“ опублікував статтю „Маніфестація на підтримку Ж.Болсонаро на проспекті Пауліста має навіть неонацистський прапор“, в якій було зроблено довільну і суб’єктивну спробу інтерпретувати значення історичних та державних символів України, навмисно вставляючи їх в контекст внутрішніх дискусій у Бразилії. Посольство України в Бразилії категорично відкидає упереджений і невідповідаючий дійсності заголовок згаданої статті. Користуючись правом відповіді, вважаємо, що цінності свободи вираження думок та преси, які поділяють наші народи, не можна використовувати для знецінення офіційних та історичних символів, а також для приниження іміджу країни — стратегічного партнера Бразилії”, — написав у листі Ростислав Троненко.

Також він зазначив, що для мільйонів українців в Україні та навіть у Бразилії, червоно-чорний прапор символізує нашу землю та кров наших героїв, пролиту за свободу, незалежність та суверенітет України.

“Цей прапор використовували з XVI століття українські козаки у боротьбі з іноземними загарбниками, і тому протягом минулого і на початку ХХІ століття він став символом боротьби українців проти російської окупації, шовінізму та імперіалізму. Тризуб — це офіційний герб нашої держави ще з часів князя Володимира, який поширив християнство у Київській Русі в 988 році, і символізує Святу Трійцю. Саме це значення мають історичний прапор та герб України”, — додав Ростислав Троненко

Він додав, що в 2015 році в Україні було прийнято Закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

“Тому використання червоного та чорного прапора та герба України як у нашій країні, так і в Бразилії не має нічого спільного з неонацистським рухом. Така інтерпретація є улюбленою маніпуляцією російської (радянської) пропаганди, яка продовжує сіяти неправду, ненависть, ксенофобію та антисеметізм з метою послаблення демократії в наших країнах. Що стосується крайньоправих рухів в Україні, не важко дізнатися з надійних джерел, що їх представники разом отримали максимум 1,5-2% голосів населення на останніх президентських виборах у 2014 та 2019 роках”, — зазначив Ростислав Троненко.

Посол України уточнив, що рух “Правий сектор”, що виник як реакція суспільства на втручання Росії у внутрішні справи України та став політичною партією після незаконної окупації Росією Автономної Республіки Крим та початку її агресії на Сході України, не представив жодного кандидата під час парламентських виборів у минулому році.

“Вірю у звернення VEJA у соціальних мережах, зокрема Twitter „поширюй правду“, тому прошу Вас опублікувати цей лист і консультуватися з Посольством з питань історії та сьогодення України”, — додав Ростислав Троненко.

Дружина посла України в Бразилії Фабіана Троненко на своїй сторінці у Twitter опублікувала повідомлення про те, що 3000 бразильців та українців підтримали лист Ростислава Троненко щодо справжнього значення нашого історичного прапора та тризуба.

“Паплюжити наші історичні символи не дамо ніде і нікому”, — зазначила Фабіана Троненко