Рашисти спалили українських військовополонених в Оленівці – висновок експертів (ФОТО)

  В Оленівці рашисти спалили українських військовополонених термобаричними боєприпасами РПО-А “Джміль” або МРО-А, вважають експерти.


  Розслідувачі InformNapalm вивчили за знімками місце військового злочину РФ та переконалися, що жодного удару з HIMARS по місцю утримання рашистами українських військовополонених не було.
“Скоріше за все, росіяни замкнули двері приміщення і вистрілили всередину через вікна термобаричними боєприпасами РПО-А “Джміль” або МРО-А, а потім трохи почекали, поки всередині всі загинуть. Дані види зброї перебувають у користуванні озброєних підрозділів “ДНР” з 2014 року”, – вважає розслідувач Томас Тей.
Експерти підкреслюють, що ракети M31 GMLRS містять 51 фунт PBX-109, суміш 64% RDX і 20% алюмінію та 16% пластикових наповнювачів HTPB/IPDI. Алюміній використовується для посилення ефекту вибуху. Це зовсім не термобарична зброя, яка спалює ціль.
Якби в Єленівку потрапила ракета GMLRS, то всередині не було б обгорілих… взагалі. Суміш компонентів вибухівки зовсім не та. Вибухом би всіх розірвало на шматки, а не спалило живцем. Термобарична зброя, навпаки, спалює жертв, залишаючи їхні тіла неушкодженими.

 

Стіни приміщення мають сліди взаємодії з вогнем.

  Автори матеріалу звертають увагу, що будівля в Оленівській колонії зроблена з бетонної цегли з бляшаним дахом. У разі ракетного удару, якби це була ракета GMLRS з HIMARS, від будівлі просто не залишилося “живого місця”: стіни б розірвало, стелю – розбило, а арматуру порвало, як нитки. Але вогонь нічого б не зруйнував.


Але вирішальним остаточним доказом того, що це була не ракета GMLRS, є повна відсутність ударного кратера.

 

Термобарическое оружие сжигает жертв, оставляя тела неповрежденными / t.me/informnapalm
Ракети GMLRS M31 вражають ціль під кутом 90 градусів, щоб розбити секретну систему наведення – компоненти GPS і датчики на кінці ракети. В місці вибуху має утворитися ударний кратер.

  “Ракети GMLRS M31 вражають ціль під кутом 90 градусів зі швидкістю 4+Маха, щоб пробити дах, а також розбити секретну систему наведення: компоненти GPS і датчики на кінці ракети. Вибух мав відбутися всередині приміщення.

 

  Бляшаний дах будівлі в Оленівці занадто слабкий. Ракета GMLRS легко пробивши його, мала посеред кімнати обов’язково залишити ударно-детонаційний кратер. А його немає”, – йдеться у матеріалі.


  Приміщення в Оленівці ракетою GMLRS не було вражене”, – підсумовують аналітики.

 

  В ніч на 29 липня 2022 року на території колишньої виправної колонії у смт Оленівка. яка знаходиться на тимчасово окупованій території Донецької області, пролунав вибух у будівлі, в якій утримувалися українські військовополонені, виведені із заводу “Азовсталь”.

 

  Одразу після вибуху пропагандисти РФії звинуватила ЗСУ в обстрілі виправної колонії ракетами з HIMARS.

 

  Українські силові структури заявили, що вибух у Оленівці був російським терористичним актом з метою приховування військових злочинів, дискредитації Збройних сил України. Українські представники вимагають від Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного комітету Червоного Хреста негайно відреагувати на теракт та направити на територію колонії інспекційну місію.

 

  За даними української розвідки, теракт здійснили найманці зі складу ПВК “Вагнера” ​​(Ліга) за власною вказівкою номінального власника зазначеної ПВК – Євгена Пригожина.