Часопис війни: 158 доба

  Триває 158 доба героїчного протистояння російському воєнному вторгненню. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ, станом на 31 липня 2022 року, на Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація змін не зазнала.

 

На Слобожанському напрямку противник веде бойові дії вздовж державного кордону України та здійснює систематичні обстріли позицій наших військ вздовж всієї лінії зіткнення.

 

На Харківському напрямку ворог силами розвідувальної групи, намагався уточнити розміщення позицій наших військ напрямку Нова Гусарівка – Гусарівка. Успіху не мав, група відійшла. 

 

  Противник вів повітряну розвідку БпЛА в районах Прудянки, Дуванки та Шаповалівки. Завдав авіаційного удару біля Старого Салтова. Тривають обстріли Харкова та населених пунктів Слатине, Питомник, Черкаські Тишки, Федорівка, Петрівка, Рубіжне, Мосьпанове, Перемога, Асіївка, Гусарівка та Чепіль.

 

На Слов’янському напрямку ворог намагався застосувати диверсійно-розвідувальну групу неподалік Долини, зазнав втрат та відійшов. Вів штурмові дії біля Дмитрівки, успіху не мав, відійшов. Здійснював обстріли наших позицій поблизу Андріївки, Долини, Краснопілля, Мазанівки та Адамівка.

 

На Донецькому оперативному напрямку противник намагається покращити тактичне положення на Бахмутському та Авдіївському напрямках. Веде штурмові дії за підтримки штурмової та армійської авіації. Намагається визначити систему оборони наших підрозділів.

 

На Сіверському напрямку здійснював обстріли із артилерії біля Слов’янська, Сіверська, Виїмки, Спірного та Серебрянки. Завдав авіаударів в неподалік Спірного та Григорівки.
 
На Бахмутському напрямку штурмовими діями окупанти намагалися покращити тактичне положення у напрямках Роти – Вершина і Покровське – Бахмут, з втратами відійшли назад.
 
  Невдалою стала спроба дорозвідки позицій переднього краю на напрямку Стряпівка – Соледар, розвідувальну групу противника виявлено та знешкоджено. Зафіксовано ведення повітряної розвідки ворожими БпЛА біля Павлограда, Краматорська та Озерного.
 
На Авдіївському напрямку окупанти вели штурмові дії у напрямку Веселе – Піски та Лозівський – Піски, успіху не мали, відійшли.
 
  Противник задіяв для розвідки БпЛА в районі Покровська та Авдіївки. Оупанти обстріляли райони Новокалинового, Тоненького, Опитного, Водяного, Пісків та Невельського. 
 
На Новопавлівському напрямку здійснював обстріли в районах населених пунктів Новомихайлівка, Павлівка, Шевченко, Золота Нива, Времівка та Новопіль. Авіаційні удари зафіксовано неподалік Степового і Малих Щербаків.
 
На Запорізькому напрямку активних дій ворог не вів. Обстріляв райони Чарівного, Оріхова та Кам’янського. Вів повітряну розвідку БпЛА біля Оріхова та Новояковлівки.
 
На Південнобузькому напрямку ворог зосереджує зусилля на утриманні зайнятих рубежів та недопущенні наступу підрозділів ЗСУ на Криворізькому напрямку.
 
  Продовжує здійснювати вогневий вплив та авіаційні удари для сковування дій наших підрозділів. Вживає заходів з поповнення втрат та посилення військ. Здійснював обстріли із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах н.п.Осокорівка, Іванівка, Токарєве, Нововоронцовка, Біла Криниця, Андріївка, Веселий Кут, Партизанське, Шевченкове, Благодатне, Українка, Прибузьке та Дніпровське.  Вів повітряну розвідку наших позицій.
 
В акваторіях Чорного і Азовського морів рашисти продовжують блокувати цивільне судноплавство. Частину військових кораблів перевели з Севастополя в Новоросійськ. В готовності до застосування високоточної зброї перебувають два носії крилатих ракет морського базування.