Провалився план рашистів зруйнувати українську енергосистему, – британська розвідка

  Реалізація плану рашистів зруйнувати українську енергосистему почалася із нанесення масованих ударів з великої дальності починаючи з жовтня 2022 року. Але великомасштабні атаки фактично зійшли нанівець починаючи з березня 2023 року. І хоч ще тривають менш масштабні удари – до 25 боєприпасів, ймовірно, вони вже не здатні суттєво вплинути на енергосистему України.

  У британській розвідці зазначають, що енергетичні компанії України продовжують пошук трансформаторів та інших критично важливих компонентів для відновлення пошкодженої енергосистеми. Проте в Міноборони Британії впевнені, що ситуація з енергетикою в Україні покращиться з настанням теплого періоду, а підготовка до наступної зими розпочалася вже зараз.

  Міністр енергетики України Герман Галущенко підписав розпорядчий документ, що дозволяє розпочати процес відновлення експорту електроенергії в умовах профіциту генеруючої потужності.

  «Українська енергосистема вже майже два місяці працює без обмежень споживачів із запасом потужності. Цього результату ми досягли завдяки титанічній роботі енергетиків, наших міжнародних партнерів, які допомагали у відновленні системи. Найскладнішу зиму пройдено. Наступний крок – відкриття експорту електроенергії, що дозволить залучити додатковий фінансовий ресурс для необхідної відбудови знищеної та ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури», – зазначив Герман Галущенко.

НАГАДУЄМО:

Електронна петиція на підтримку законопроєкту N9142 набрала більше 25 тисяч голосів