Провалилась спроба росіян долучитись до розслідування вибухів на Північних потоках через Раду Безпеки ООН

Путін-газова труба - КАРИКАТУРА

  За результатами голосування Рада Безпеки ООН відхилила резолюцію рфії про створення комісії з розслідування вибухів на газогонах «Північний потік-1» та «Північний потік-2». За резолюцію проголосували три країни з п’яти, які входять до BRICS: Росія, Китай та Бразилія. Документ мав набрати як мінімум 9 голосів із 15. 

  Проект резолюції російськими представниками було поширено в Раді Безпеки ООН 18 лютого. 23 березня заступник постійного представника Росії за ООН Дмитро Полянський повідомив, що співавтором цієї резолюції був і Китай.

  У резолюції містився заклик заснувати спеціальну міжнародну комісію щодо розслідування. Товариш Полянський стверджує, що тривалість розслідувань непокоїть росіян і викликає у них підозри у спробі “країн Заходу приховати докази та зачистити місце злочину”.

  Російська резолюція з’явилася одразу після публікації американського журналіста Сеймура Херша, який із посиланням лише на одне джерело стверджував, що до диверсій на «Північних потоках» причетні США. Ряд “зацікавлених” ЗМІ заявили, що до підривів газопроводів, що відбулися, може бути причетне якесь фантомне проукраїнське угруповання.

http://nova.net.ua/hazohony-pivnichnyj-potik-mohly-buty-pidirvani-iz-seredyny-ale-za-ostannoiu-versiieiu-vynen-tanker-pid-praporom-hretsii/

  Постпред РФ при ООН Василь Небензя після закінчення голосування заявив, що ті, хто відмовився підтримати створення комісії країни, мають намір дочекатися закінчення «національних розслідувань», яке ведуть Німеччина, Данія і Швеція.

  Заступник постійного представника КНР в ООН Дай Бін висловив невдоволення у зв’язку з рішенням Ради безпеки ООН. Він вважає, що потрібне прозоре міжнародне розслідування диверсій на трубопроводах, результати якого можна буде оприлюднити найближчим часом.

  На початку березня кілька ЗМІ, посилаючись на неназваних експертів, поширили версію, що газогони могли бути підірвані із середини. Експерти, посилаючись на доступні візуальні матеріали характеру руйнувань, висловили припущення, що газопроводи могли бути підірвані зсередини, а доступ усередину труби, ймовірно,  було здійснено саме з російської сторони газопроводу, бо саме звідти йде закачування газу до труби.

  Схоже, росіянам такий “поворот” у розслідуванні явно не до вподоби. Щоб знайти “візитку Яроша” на місці злочину, потрібно якщо не очолити, то хоча б взяти участь у розслідуванні.  Але

  Постпред РФ при ООН Василь Небензя після закінчення голосування заявив, що ті, хто відмовився підтримати створення комісії країни, мають намір дочекатися закінчення «національних розслідувань», яке ведуть Німеччина, Данія і Швеція.

  Заступник постійного представника КНР в ООН Дай Бін висловив жаль у зв’язку з рішенням Ради безпеки ООН. Він вважає, що потрібне прозоре міжнародне розслідування диверсій на трубопроводах, результати якого можна буде оприлюднити найближчим часом.

  На початку березня кілька ЗМІ, посилаючись на неназваних експертів, поширили версію, що газогони «Північний потік-1» та «Північний потік-2» могли бути підірвані із середини. Експерти, посилаючись на доступні візуальні матеріали характеру руйнувань, висловили припущення, що газопроводи могли бути підірвані із середини, а доступ усередину труби, ймовірно, було здійснено з російської сторони газопроводу, бо саме звідти йде закачування газу до труби.

  Схоже, росіянам такий “поворот” у розслідуванні виявився не до вподоби. Щоб знайти “візитку Яроша” на місці злочину, потрібно якщо не очолити, то хоча б взяти участь у розслідуванні. Але Німеччина, Данія і Швеція відмовили “російським експертам” у доступі до розслідування. Як бачимо, і спроба використати Разбез ООН теж провалилась. 

НАГАДУЄМО:

 

Україну намагаються звинуватити у підриві Північних потоків