Президент України дав термінове доручення перевірити воєнкомів в усіх областях України

  В Україні створять комісію для перевірки всіх воєнкомів в усіх регіонах. Про це повідомив Президент України Володимир після засідання Ставки.

  “Дав термінове доручення створити комісію під керівництвом першого заступника міністра оборони України генерала Павлюка разом із правоохоронним блоком та разом із НАЗК для перевірки всіх воєнкомів в усіх регіонах України, щоб вони не ганьбили нашу державу і пам’ять героїв, які гинуть на фронті”, – повідомив Зеленський у Telegram.

   Раніше, Зеленський дав термінове доручення Головкому Залужному негайно звільнити з посади, одеського “воєнкома” – начальника місцевого центру комплектування, про якого сьогодні говорить вся Україна. Журналісти знайшли у начальника одеського військкомату Євгена Борисова (він на фото) нерухомість на мільйони євро в Іспанії.

   Саме час нагадати, що спочатку на Московщині, а згодом, і на Російській імперії було заведено через певні проміжки часу страчувати доглядачів за лісом, через те що крали дуже багато. І якого б самого чесного не ставили – через деякий час у нього (або його дружини, батьків, коханок, кумів, сватів,…) обов’язково з’являлись “великі статки”.

  Це я до того, що потрібно боротися не з наслідками, а причиною негативних явищ. Президенту та його оточенню варто визнати повне фіаско в плані організації і проведення мобілізації.

1

  В 2014, 2022-му на захист країни стали патріоти України. Вони прийняли на себе перший найстрашніший удар ворога. Потім воєнкомати “нашкребли бажаючих”, які півроку навчались за кордоном і сьогодні, фактично утримують лінію фронту.

  Але війна не скінчилась і в тилу зараз перебуває дуже багато тих, хто заявляє про те, що це “не їхня війна”. Але вони не відмовляються від українського громадянства, субсидій і пільг, зарплат, які надає їм забезпечує існування України.

  Один із ветеранів війни “першої хвилі” якось замітив, що “на фронті партіоти поступово закінчуються через втрати”. І питання зараз полягає не в тому, щоб розстріляти два десятка воєнкомів, які зажрались. Необхідно докорінно змінити існуюче законодавство та організацію роботи з мобілізаційним резервом.

  Взагалі, це потрібно було зробити ще в 2014-му, або ж, на крайній випадок – у 2019-му. Але сьогодні “екватор” 2023 року і вже півтора роки, як триває війна, а в тилу деякі громадяни України сьогодні не тільки рятуються “бєгствієм” під час спроби вручення їм повістки, а ще й вдаються до закидування представників військоматів камінням, як на відео. А коли військові намагаються сабе захистити – їх привселюдно і демонстративно звинувачують, порушують проти них кримінальні справи “за перевищення…”. Але як покарали (і чи покарають взагалі) чоловічка, який на Закарпатті розбив каменем голову військовому – про це всі мовчать.

  В ситуації, що склалася, винуваті не працівник и військкоматів, а законодавці, які не розробили і не втілили у життя дієві форми обліку та призову мобілізаційного резерву у випадку крайньої потреби.

  Нагадаю: “Патріоти-ветерани закінчуються!” Пора вже “щось робити”.

  Рузана Зубік, НОВА: новини ветеранів.

НАГАДУЄМО:

Представник Територіальної оборони ЗСУ зустрівся із сенатором штату Небраска