Тридцять три роки тому 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС сталася най масштабніша технологічна аварія у світі, що загрожувала загибеллю мільйонів людей.
У ліквідації цієї катастрофи прийняло більше 90 тисяч людей. Головним завданням перед ліквідаторами аварії було спорудження саркофага над 4-м енергоблоком. Будівництво саркофага тривало 206 днів і завершилося 14 грудня 1986 року.
14 грудня 1986 року завершили спорудження сaркoфaгa над зруйнованим 4-м блоком ЧAEС. Будівництво тривaлo 206 днів, і за цей час на ньому працювало 90 тисяч людей.
У пам’ять цієї події щороку проходить вшановування людей, які ціною свого здоров’я і навіть ціною своїх життів врятували усе людство від катастрофи світового масштабу.
Сьогодні 14 грудня 2019 року представники ХО ГО “Спилка ветеранів АТО” разом з представниками інших громадських організацій і керівництвом Харківської області ушанували пам’ять жертвам Чорнобильської катастрофи поклавши квіти до меморіалу в Молодіжному парку міста Харкова.