МВС ВІДКРИВАЄ ПОЛЮВАННЯ ЗА ПАТРІОТАМИ. Вимога Громадського об’єднання “Спілка ветеранів АТО” з питання переслідування патріотів.

Те, що відкривається уважному спостерігачу в нашій країні після зустрічі очільників країн у “Нормандському форматі”, просто зачаровує уяву.

За відсутністю доказової бази і фактично чітко сформульованого, обгрунтованого звинувачення, за вбивство 3-рьох річної давнини журналіста Павла Шеремета, у спільноті добровольців, волонтерів розпочалися чисельні обшуки та арешти.

Перші арешти – добробатівців Владислава Грищенко та його дружини Інни, в рамках цієї справи відбулися ще місяць тому. Але після виступу Владислава Грищенко у суді на початку грудня 2019 року, де він заявив що працівники МВС пропонували йому на вибір “взяти на себе” декілька з гучних, відомих усій Україні кримінальних справ – в обмін на звільнення з під варти його дружини, події почали прискорюватися.

Новий формат слідства: у якому з арештами та обшуками працівники силових органів приходять майже до всіх тих, хто спілкувався та утворював близьке коло до начебто підозрюваних – здається дуже до вподоби новій владі. Рахунок вже йде на десятки патріотів.

Нині юристи й представники Мухарського займаються з’ясуванням причин обшуків.

Визначальну скрипку тут грають “реформовані” органи МВС:

Поки стриманий, не загальний супротив настирливим ініціативам президента України щодо “мирної” інтеграції ДНР/ЛНР в українську державу, базується, що не для кого не секрет, значною мірою на громаді ветеранів АТО та волонтерів. Цей прошарок суспільства стає “білою вороною” для всіх тих, хто готовий пробачити Путіну та його прислужникам розвязану ними криваву війну на українській землі.

У цьому руслі треба сприймати вірно:

і поступову тиху, непомітну монетизацію для ветеранів – проще кажучи “кідалово” з гарнтованими їм законами України пільгами;

і сфабріковані гучні карні справи проти ветеранів;

і заплановані вже МВС спільні “патрулі” з представниками ЛНР/ДНР;

Ми далекі від того, щоб оголосити повністю й однозначно невинними усіх ветеранів війни на Сході – на жаль, й серед нас вистачає злодіїв, скажених та шахраїв. Ветерани АТО – не герої, а такі самі, як інші українці, звичайні люди. Але те, що зараз відбувається, дуже схоже на цільоспрямовану державну політику з дискредитації патріотично налаштованого крила суспільства.

У такому суворому майбутньому ж воїнам-патріотам, які не вірно зрозуміли своє місце у Новій Україні, мабуть треба очікувати арештів з підкиданням зброї та наркотиків (перевірену у Московії технологію), звинувачення у насильстві над мирними громадянами, у економічних злочинах – у всьому тому, що низведе їх до положення небезпечних розбишак-люмпенів. Від яких повинно зріктися нормальне суспільство – суспільство, що поважає братні народи й разом із ними дивиться веселі, розважливі телесеріали.

Громадське обєднання “Спілка ветеранів АТО” всупереч цім трендам заявляє:

існування нашої держави на протязі століть залежало тільки від тих, хто був готовий із зброєю у руках відстоювати її незалежність.

Будь-яка державна служба в нашій країні, а разом із тим – право обирати й можливість бути обраним представником українського народу, має бути досяжними тільки для тих, хто пройшов військову службу (або аналогічну) в період з 2014 року.

Тільки таким виглядає порозуміння між владою та народом в державі під час війни. Війни, яку поки не змогли зупинити мирні перемови на протязі 5 років.

Нагадаємо:

Ізраїль існує взагалі тільки завдяки таким законам, Швейцарія – так живе на протязі столітть.

Ми вимагаємо від влади:

припинення переслідування патріотів

припинення створення штучного протистояння між військовими та цивільними у нашій державі.

Адже у цьому зацікавлені тільки наші вороги.

Слава Україні!