Сьогодні, 13 грудня 2023 року, представники Громадської Організації “Спілка ветеранів АТО” взяли участь у проведенні обласного форуму з питань впровадження ветеранської політики в Харківській області.
Особливу увагу на заході привернув експериментальний проєкт “Помічник ветерана”, який нарешті розпочав втілюватися в Харківській області.
Цей новий сервіс спрямований на створення комфортних умов для відновлення ветеранів та членів їх сімей у цивільному житті. Концепція “рівний-рівному” передбачає індивідуальний супровід ветеранів. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 10 жовтня 2023 року, Харківська область приєдналась до проєкту “Помічник ветерана”. На цей час для участі в цьому проекті обрано 8 великих громад: Богодухівська, Валківська, Балаклійська, Красноградська, Лозівська, Харківська, Чугуївська, Пісочинська, представники з іних районів області, за винятком Куп’янського району.
Протягом листопаду 2023 року 25 кандидатів в помічники ветерана зареєструвалися на платформі e-veteran у пілотних громадах.
На жаль, разом з цим на Слобожанщині створився певний вакуум державної допомоги щодо ветеранів та їх родин. Адже з листопада 2023 року у всіх регіонах країни припинили свою діяльність територіальні органи міністерства у справах ветеранів. Разом із цим програма “Помічник ветерана” ще фактично не діє, залишає захисників України без гідного рівня підтримки.
Також на форумі презентували нову обласну Програму підтримки Захисників і Захисниць України на найближчі 5 років. Були детально презентовані заходи, які планується втілити в життя в рамках цієї програми в наступному 2024 році:
– Сприяння самостійному санаторно-курортному лікуванню (отриманню рекреаційних послуг) на території Харківської області осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини через механізм відшкодування частини вартості отриманих послуг відповідно до Порядку, затвердженого рішенням обласної ради;
– Будівництво (реконструкція) будівель та споруд для належного функціонування реабілітаційного закладу психосоціальної допомоги для Захисників і Захисниць України та членів їх сімей;
– Закупівля обладнання для реабілітаційного закладу психосоціальної допомоги для Захисників і Захисниць України та членів їх родин;
– Компенсація частини відсоткової ставки за кредитами на придбання житла Захисникам і Захисницям України та членів їх сімей.
Всього на період з 2024 по 2028 роки передбачено 26 заходів. Фінансування програми на 5 років має скласти 572,2 млн грн.
“Цей захід — необхідний крок у полегшенні повернення ветеранів у цивільне життя. В рамках цього заходу, хочу підкреслити також і важливість проєкту “Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина” . Він доповнює ті державні програми, котрі незабаром, як сподіваємося, запрацюють для ветеранів та їх родин, родин загиблих захисників України. ГО «Спілка ветеранів АТО» докладає всіх зусиль, щоб забезпечити ветеранів російсько-української війни необхідною підтримкою та можливістю повноцінного повернення до мирного життя”, – зазначив Голова Ради ГО “Спілка ветеранів АТО” Сергій Бабаєв.
Ця ініціатива спрямована на підтримку та забезпечення ветеранів після їхньої служби, надаючи необхідну підтримку та гарантуючи їхні права та соціальний захист.