Посли чотирьох республік відвідали район проведення операції Об’єднаних сил

Посли чотирьох республік:

Юріс Пойканс – Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні,

Бартош Ціхоцькі – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні,

Kaймo Кууск – Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні,

Марек Шафін – Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні, протягом кількох днів, об’їздили чи не всі прифронтові містечка Донбасу.

 Окрім зустрічі з представниками місцевої, районної та обласної влади, делегати провели ряд зустрічей і з військовими, медиками та місцевим населенням Донецької та Луганської областей.

Примітно, що візит гостей співпав зі святкуванням 6-ї річниці визволення міст Східної України від російської окупації. До прикладу, у Слов’янську спільно з прем’єр-міністром України, посли поклали квіти до меморіального комплексу на горі Карачун та взяли участь в арт-акції до Дня визволення міст – розмалювали квітами розстріляний ворогом напис «Слов’янськ».

 

В Попасній учасники зустрічі відкрили меморіальні дошки, присвячені бійцям батальйону «Донбас» та героям, які загинули під час бойових дій в Попаснянському районі.

 

 Вшанували загиблих і на площі Героїв, де посли поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам АТО/ООС. Також у гостей була можливість ближче познайомитися зі зразками української військової форми, шевронів, пам’ятних речей загиблих бійців та уламків озброєння, яке воїни передали з передової на тематичну виставкову експозицію.

 

– Символічно, що наш спільний візит послів чотирьох країн Естонії, Польщі, Словаччини та Латвії, припав на пам’ятні дні для Донбасу – святкування звільнення міст Слов’янська, Краматорська, Костянтинівки, Дружківки та Бахмута від російських окупаційних військ, – сказав Юріс Пойканс, Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні. – Я їжджу сюди з 2017-го року і бачу як регіон змінюється на краще – розвивається інфраструктура, відкриваються культурні та розважальні заклади. Але гадаю, що повноцінне свято настане лиш тоді, коли відновиться територіальна цілісність усієї України і буде повернуто контроль над східними кордонами країни.

 

Спільна іноземна делегація в рамках візиту також привітала військовослужбовців 26-ї артилерійської бригади імені генерала-хорунжого Романа Дашкевича з нагоди 16-ї річниці з дня створення.

 

Прес-центр ООС