Полковник ЗСУ Іван Без’язиков засуджений за державну зраду на 13 років

Шевченківський районний суд Києва засудив до 13 років позбавлення волі полковника ЗСУ Івана Без’язикова за державну зраду. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу ОГПУ.

“За публічного обвинувачення прокурорів Офісу Генерального прокурора Шевченківський районний суд м. Києва визнав винним у державній зраді та створенні терористичної групи (ч.1 ст.111, ч.1 ст.258-3 КК України) полковника ЗСУ та призначив покарання — 13 років позбавлення волі із позбавленням військового звання”, — йдеться в повідомленні.

Як нагадує Офіс Генпрокурора, встановлено, що військовослужбовець, перебуваючи у полоні з 25 серпня 2014 року на непідконтрольній українській владі території у Донецьку, вступив до складу розвідувального управління незаконного збройного формування РФ та займав посаду так званого “заступника начальника 1-го відділу з аналітичної роботи”. Цей підрозділ “ДНР” був створений та контролювався службовими особами ЗС РФ, ФСБ РФ та представниками влади країни-окупанта на непідконтрольній території Донецької області.

“В суді доведено, що він збирав розвідувальну інформацію про пересування сил та засобів українських військових підрозділів, задіяних у проведенні антитерористичної операції на сході України, допитах інших полонених українських військовослужбовців та виконував ще ряд злочинних функцій. Він діяв умисно і усвідомлював, що така діяльність завдасть шкоди державній безпеці України”, — зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, у 2016 році полковнику ЗСУ Івану Без’язикову повідомили про підозру у вчиненні державної зради.