Податок на розкіш: ГО “Спілка ветеранів АТО” вимагає змін

“Для ведення війни мені необхідні три речі: по-перше – гроші, по-друге – гроші і по-третє – гроші”
Наполеон Бонапарт

Реальність ведення війни в Україні вимагає змін – як у свідомості суспільства, так і у економічній політиці держави.
Ветерани, можливо, як ніхто інший, розуміють фінансове підгрунтя війни.
Без коштів не буде ні снарядів, ні дронів, ні належного забезпечення поранених козаків-ветеранів. І сподіватися на фінансування всього від західних партнерів – щонайменше нерозумно. Особливо після 6-місячної затримки допомоги від США.
На жаль, як ми бачимо, влада цього не усвідомлює та не робить необхідні кроки до виправлення ситуації. Ті рішення, які зараз викладають на загальне обговорення суспільству – вкрай несправедливі. Вони передбачають непропорційну та дуже обтяжливу систему оподаткування для тих шарів населення, які і несуть на собі переважний тягар війни.
Як ми бачимо, кількість нових мерседесів та лексусів в столиці не зменшується – а їх власники та їхні родини так само далекі від військової служби, як і 10 років тому.
Між тим у нашого ворога необхідність встановлення соціальної справедливості – та фінансування армії, виходячи з цього, вже зрозуміли.
Влада РФ планує значне пропорційне підвищення податків як для бізнесу, так і для фізичних осіб з високими доходами. Зокрема, у Державній Думі розглядається пропозиція підвищити податок на прибуток для бізнесу з 20% до 25%. Також змінюється підхід до оподаткування доходів фізичних осіб: для тих, чий місячний дохід перевищує 200 тисяч рублів (приблизно 90 тисяч гривень), податкові ставки значно зростуть. Поточна ставка в 13% залишиться тільки для доходів менше 200 тисяч рублів на місяць, а для решти будуть введені значно більші ставки. Причому категорія з найбільшими доходами буде платити вдвічі більші податки!
Важлива деталь:
Ці зміни не стосуватимуться учасників війни в Україні, які будуть і надалі сплачувати 13% податків.
Головною причиною підвищення податків у Росії є необхідність збільшення доходів бюджету для фінансування війни в Україні.
Але керівництво РФ знає – наскільки вибухові можуть бути соціальна напруга й відчуття несправедливості під час війни.
Однак, українська влада не робить відповідних висновків, все більше відриваючись від народу, користуючись відсутністю виборів.
Тому нещодавно ГО «Спілка ветеранів АТО» виступила із заявою щодо необхідності введення додаткового податку на ведення війни – податку на розкіш. Ветеранська спільнота наголошує, що під час війни всі дорогі автівки, будинки, предмети розкошу мають бути обкладені цим пропорційним податком на ведення війни.

Запровадження податку на розкіш в Україні допоможе зібрати додаткові кошти для фінансування військових потреб та підтримки ветеранів. Також це буде сприяти більш справедливому розподілу податкового навантаження серед населення – і найбагатший прошарок населення має відчути тягар війни.
В умовах широкомасштабної війни така міра є цілком обґрунтованою і стане важливим кроком до забезпечення економічної стабільності та зміцнення обороноздатності країни.
Запрошуємо експертів – фахівців економистів та податківців долучитися до обговорення й втілення цієї ветеранської ініціативи.

Джерело: заява ГО «Спілки ветеранів АТО «.