Першим добровольцям-цивільним вручили посвідчення учасника бойових дій

  Першим добровольцям-цивільним, які в перший місяць повномасштабного російського вторгнення – з 24 лютого по 25 березня 2022 року, – самостійно або у складі добровольчих формувань стали на захист України, проте не були оформлені до складу будь-яких військових формувань, або правоохоронних органів, нарешті вручили посвідчення учасника бойових дій.

  Учасниками бойових дій визнані цивільні особи, які у взаємодії зі Збройними Силами України, поліцейськими та іншими офіційними військовими формуваннями, здійснювали диверсійно-розвідувальні дії, знищували військову техніку та особовий склад військ рф в Київській, Чернігівській, Запорізькій та інших областях України.

  Перші посвідчення учасника бойових дій (УБД) нашим захисникам-добровольцям видавав перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

  Перелік документів та механізм встановлення статусу УБД визначено Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413.

  Для подання заяви з документами або отримання інформації необхідно звернутися до Міністерства у справах ветеранів України за адресою: 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12 або за телефоном 063-688-95-96.

  Докладніше про це можна дізнатийсь, перейшовши за посиланням:

https://mva.gov.ua/ua/news/za-iniciativi-minveteraniv-uryad-vregulyuvav-nadannya-statusu-ubd-dobrovolcyam-civilnim-osobam-yaki-brali-bezposerednyu-uchast-u-zahisti-ukrayini

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 664 доба – ситуація на фронті