У Німеччині “розкручується” політичний скандал за участю канцлера Німеччини Олафа Шольця. Складається враження, що після відставки Бориса Джонсона почалося справжнє “полювання” на лідерів європейських країн, які хоч якось допомагають Україні.
Ввечері, 06 липня, під час свята у наметі біля канцелярії Берліна, на якому були присутні близько 1000 гостей, як мінімум восьми дівчатам були підмішані в напої «наркотики для зґвалтування». На цій “закритій вечірці”, були присутні вищі чини ФРН, серед яких опинився і канцлер Німеччини Олаф Шольц. Про це повідомляє німецький портал Tagesschau.
“Це обурливий поворот подій, про який з нашого боку було негайно повідомлено парламентську поліцію”, – повідомив високопоставлений представник СДПН Матіас Мартін. На сьогоднішній день вивчається 8 підозрілих випадків, інших потенційних жертв закликають негайно відгукнутися, пише DW.
Подібний “шкандалЬ” у Німеччині може реально призвести до відставки Олаф Шольця. Щоб не не повторити “долю Шольця”, міністр фінансів Німеччини Крістіан Ліндер одразу виступив з ініціативою блокування фінансового траншу Україні від Європейського Союзу в розмірі €9 млрд., пише Corriere della Sera з посиланням на власні джерела.
За даними видання, Крістіану Лінднеру раптом не сподобалося, що Брюссель запропонував фінансувати допомогу Україні за рахунок загального європейського боргу. Можна лише здогадуватися, який саме “компромат” Кремль має на пана Лінднера, якщо він так “заметушився”.
В Україні маємо схожий “політичний шкандалЬ” в урядовому апараті. «Призначення Анни Сергєєвої – плювок в обличчя народу. І мене як громадянина України це ображає», – обурюється Загід Краснов, депутат облради міста Дніпро.
Справа в тому, що заступницею міністра соцполітики призначили 25-річну фахівчиню з досвідом роботи “у сфері краси”. Більше того, зарплата цієї талановитої замміністерки в 2,5 рази більша за оклад Президента України Володимира Зеленського, стверджують “заздрісники”.
Але Україна – не Німеччина: Загід Краснов може і далі продовжувати обурюватися скільки йому заманеться, а Володимир Зеленський мовчки заздрити розміру окладу Анни Олександрівни Сергєєвої.
Для тих, хто вперше почув про існування “такого” Міністерства, або не має уявлення про те, чим воно займається, НАГАДУЄМО:
З’явилася більш детальна інформація по позавчорашньому обстрілу рашистів у Новій Каховці. Удар прийшовся по пункту управління 49 армії, ППО, та складу з ракетами до того ППО. За попередніми даними, понад 100 “закобзонили”, та ще близько 200 дістали поранення, половина з яких важкопоранені. Були задіяні “термінові евакогрупи” для VIP-200 та VIP-300. За інформацією місцевих жителів решту “двохсотих” не-VIPів звезли на завод і збираються “утилізувати” у плавильних печах.
Особовому складу підрозділу колабораціоністів з гучною назвою “2-ий батальйон 1-го армійського корпусу нарЯдної міліції ДНР”, який воює проти ЗСУ у складі окупаційної армії РФ, тривалий час не виплачували гроші. Крім того, зрадників ще й не вважали за потрібно нормально годувати. А потім їх перекинули з-під Бердянська, на “передок”. Та коли вони почали відступати, росіяни їх просто знищили “братським дружнім вогнем”.
А найбільші втрати за минулу добу ворог поніс у районі Краматорська.
Російська влада, не оголошуючи мобілізацію, продовжує масово набирати контрактників. У регіональних центрах зайнятості РФ з’явилося понад 22,2 тисячі вакансій для військовослужбовців за контрактом. Окупанти шукають снайперів, навідників, водіїв, санітарних інструкторів та інших фахівців, які бажають підписати контракт та померти в Україні.
Російські окупанти намагаються поповнити втрати в підрозділах за рахунок засуджених. “Зекам” обіцяють повну амністію. Також загарбники встановлюють стеження за родичами загиблих в Україні військових. Про це повідомляють у ГУР Міноборони.
На Волинському та Поліському напрямках змін у діяльності підрозділів збройних сил Республіки Білорусь в прикордонних районах Брестської та Гомельської областей не відзначається, інформує пресслужба Генштабу ЗСУ.
За інформацією Білоруські Гаюн у РБ останні 2 дні спостерігається незвичайна активність вантажної військової авіації з РФ. Вчора, о 22:25, на військовий аеродром у Мачулищах прилетів літак далекого радіолокаційного виявлення та управління ДРЛО А-50 ВКС рф (RF-94268). Цей А-50 перебував у Білорусі, на військовому аеродромі в Барановичах, та активно працював з 24 лютого до квітня. Літаки А-50 дають координати пілотам російських винищувачів для ураження цілей.
Крім того, в Білорусі спостерігається посилення авіатренувань відразу на 5-ти аеродромах: прибули пілоти з РФ і почалися тренування з десантування.
У Київській області фіксується зростання кількості диверсантів, що прибули з “білоруського напрямку”. Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука повідомив, що це не якісь звичайні зрадники, а професійні диверсанти.
На Сіверському напрямку рашисти здійснили обстріли Бачівська, Миропілля, Володимирівки, Вовківки.
На Харківському напрямку лінія фронту не змінилася, ворог не захопив жодного метра нашої території, ведуться активні бойові дії на північному, північно-східному напрямку, — заявив голова Харківської ОВ Олег Синегубов.
Ворог здійснював обстріли з артилерії різних калібрів н.п. Харків, Руські Тишки, Питомник, Коробочкине, Іванівка, Дементіївка, Соснівка, Рубіжне та Слатине. З території Бєлгородської області окупантами завдано ракетного удару по місту Харкову крилатою ракетою типу “Іскандер”. Зафіксовано авіаудар поблизу Верхнього Салтова.
Путін планує анексувати Харківську область – вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW). “Використання окупаційним урядом Харківської області образів та риторики імперської Росії, чітко вказують на анексію і це підкріпляє попередню оцінку ISW про те, що Кремль має набагато ширші територіальні “претензії”, ніж захоплення Донецької та Луганської областей чи навіть утримання Півдня України”, – зазначають аналітики.
У “Бєлгородській Народній Республіці” (БеНР) знову “бавовна”: яскраве “світло” та вибухи з боку прикордонного села Червоний Хутір.
На Слов’янському напрямку ворог здійснював вогневе ураження позицій наших військ, провів розвідку боєм штурмовою групою в районі н.п. Долина, успіху не мав, відійшов.
Противник обстрілював із ствольної та реактивної артилерії райони Долини, Дібровного, Мазанівки, Богородичного, Адамівки, Андріївки, Вірнопілля, Великої Комишувахи, Краснопілля та Нової Дмитрівки.
На Краматорському напрямку рашисти ніяк не можуть остаточно захопити Луганську область через повільну доставку БК, через «бавовну» в тилу на складах. Невелика територія Луганщини і досі бореться із загарбниками. Населені пункти по кілька разів переходили з рук в руки. Відзначено переміщення окремих підрозділів в район Білогорівки. Здійснював обстріли із мінометів, ствольної артилерії та танків в районах населених пунктів Сіверськ, Переїзне, Григорівка, Верхньокам’янське та Білогорівка. Ворог завдав авіаударів неподалік Слов’янська, Сіверська і Серебрянки.
Колону російських танків зафіксували в окупованій Кадіївці (Стаханов). Їх бачили за день до цього в селищі Петрово-Красносільське біля окупованого Хрустального. Російські окупанти переганяють техніку до лінії зіткнення невеликими групами по кілька машин, уникаючи переганяти танки великими колонами. Але таких груп фіксується так багато, що це може свідчити про підготовку рашистів до наступу.
На Бахмутському напрямку активних дій окупанти не проводили. Ворожі обстріли фіксувалися в в районах населених пунктів Вершина, Зайцеве, Покровське, Веселе, Івано-Дар’ївка та Вуглегірської ТЕС. Авіаційних ударів завдано неподалік Берестового та Спірного.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках, з метою сковування, противник здійснив артилерійські обстріли в районах населених пунктів Опитне, Авдіївка, Мар’їнка, Павлівка, Вугледар, Золота Нива, Комар, Гуляйполе, Оріхів, Малі Щербаки та Полтавка. Завдав авіаційних ударів в районах Кам’янки, Малих Щербаків та Новоандріївки.
На Південнобузькому напрямку ворог зосереджує зусилля на недопущенні наступу Сил оборони України. Обстріляв із ствольної артилерії райони Лозового, Посад Покровського, Українки, Партизанського, Любомирівки, Кобзарців та Широкого.
На Криму помітили потяг із російськими танками Т-72 та БМП-3, який рухається у напрямку Херсона.
В Чорному морі, у північно-західній частині росіяни розмістили три великі десантні кораблі, а також два кораблі, які несуть понад півтора десятка ракет типу “Калібр”, — ОК «Південь».
У Чорному морі запрацював шлях для проходу суден через гирло Швидке, адміністрація морських портів України. Використовувати канал стало можливим після звільнення від окупантів острова Зміїний. Перші судна вже скористалися відкритим шляхом.
Для вивезення зерна Україна відновлює та розширює порти на річці Дунай. Про це The Guardian розповіла директор Департаменту аграрної політики Одеської області Алла Стоянова. Зокрема, йдуть роботи щодо розширення порту Рені. “Останнім часом ним взагалі не користувалися… Більше 160 суден чекають у Чорному морі входу до Сулинського каналу, але не можуть, тому що його пропускна спроможність всього 5-6 кораблів на день“, – пояснила Стоянова.
Рашисти масово виводять з ладу ВЛАСНУ військову техніку, щоб не їхати до України, повідомили у ГУР МО. Українська розвідка повідомляє про зростання кількості “подібних випадків”. Так, військовослужбовці 103 мотострілецького полку, що входить до складу 150 мотострілецької дивізії, тільки протягом тижня розукомплектували і вивели з ладу 17 БТР-82А і 9 командно-штабних машин К1Ш1, які вже були готові до завантаження на залізничні платформи.
Безпілотні літальні апарати (БПЛА) “Bayraktar TB2”, які використовують на фронті, і за якими полюють рашистська авіація та С-300 окупантів, виявилися неймовірно живучими.
В інтерв’ю The Times оператор “Bayraktar TB2”, старший офіцер військової розвідки України розповів, як розвідувально-ударний безпілотник “тримє” удар, і наскільки їхня якість вражає. Головне – майже всі польотні системи продубльовані, тому БПЛА “Bayraktar TB2” може повернутися навіть маючи значні пошкодження.
За словами старшого офіцера військової розвідки, одного разу російський комплекс С-300 зумів виявити керований ним “Bayraktar TB2” поблизу Запорізької АЕС: «Я побачив пуск та вибух ракети поблизу БПЛА і одразу втратив зв’язок. Ми дуже засмутилися, бо думали, що втратили дрон. Але за кілька годин Байрактра повернувся і здійснив аварійну посадку на аеродромі. Він був дуже пошкоджений, але «вижив». Після ремонту він ще «політав».
В іншому випадку в “Bayraktar TB2” влучили ракетою «повітря-повітря» з російського літака. БПЛА продовжував політ, але оператор був змушений прийняти рішення перервати місію. Та незважаючи на значні пошкодження, БПЛА повернувся на базу.
Близько 20 складів було знищено в тилу рашистів за останні два тижні за допомогою HIMARS, повідомив Арестович. За минулу добу були “демілітаризовані” склади БК в Херсоні, Топазі, Шахтарську, Новій Каховці, та ще “денацифікована” пара командних пунктів на Херсонському напрямку.
В зв’язку з точними ударами (до 70 км.) російські загарбники почали розміщувати нові склади подалі від лінії фронту.
Пентагон вважає, що українська армія використовує HIMARS із високою ефективністю. З урахуванням нового пакету в Україну прямує ще 12 HIMARS, а також снаряди до них.
А зареєстровані загальні втрати рашистів становлять вже понад 37 тисяч.
Анжеліка Терлюга здобула «золото» з карате на Всесвітніх іграх. Це друга така нагорода в історії України, повідомило Суспільне.
Жіночу збірну України з карате у перший день змагань на “Всесвітніх іграх-2022” представляли Катерина Крива (вага до 50 кг) та Анжеліка Терлюга (вага до 55 кг). Катерина вже виступала на Всесвітніх іграх в 2017 році, Анжеліка на цьому турнірі виступала вперше.
Для Катерина Кривої результат змагань виявився невтішниим: три поразки і останнє місце в групі. Анжеліка Терлюга у своїй ваговій категорії провела усі 5 сутичок: три в груповому етапі, півфінал та фінал.
Під час групового етапу суперницями Анжеліки була чемпіонка Всесвітніх ігор-2017 Валерія Кумізакі з Бразилії та ключова суперниця в останні роки, болгарка Івет Горанова. З Кумізакі українка звела сутичку внічию – 3:3. У підсумку, бразилійка та болгарка не вийшли з групи, а Терлюга фінішувала першою.
У півфіналі Анжеліка Терлюга перемогла каратистку зі США, а у фіналі здолала чемпіонку світу, єгиптянку Ахлам Юссеф.
Країни G20 не змогли дійти згоди та домовитися про ставлення до війни в Україні, повідомило Associated Press. Дипломати не змогли погодити підсумкове комюніке і, навіть, не зробили традиційного групового фото.
Держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ РФії Сергій Лаврів, які вперше від початку зустрічі перебували в одній залі, демонстративно ігнорували один одного.
Єдине, на що спромоглися Міністри закордонних справ країн G20, так це підтримати вимогу до Росії розблокувати експорт зерна з портів України, повідомило Reuters.
Про те, що 3 Світова війна не буде схожою на жодну з попередніх, військові аналітики попереджали ще в 80-90-ті роки 20 століття. Не зважаючи на те, що з Москви лунають погрози не зупинятися на Україні, а продовжити війну далі в Європі, політики ряду країн які є членами НАТО, чомусь вперто бажають не помічати реальної загрози.
Політика “умиротворення агресора” в 2022 році по відношенню до “путінської Росії” має ті ж самі результати, що і 85 років тому аналогічна політика по відношенню до гітлерівської Німеччини. Сучасна Росія розуміє лише мову сили.
Але, як показали результати саміту, країни G20 “розділилися” на тих, хто підтримує демократію, і тих, хто готовий закрити очі на все заради тимчасової вигідної співпраці з путінською Росією.
Росія сильно відстала від свого графіка із захоплення України. Про це заявив на брифінгу високопосадовець Пентагону. Він також зазначив, що Україна почала здійснювати ефективні локальні контрнаступи.
На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін у діяльності підрозділів противника не відзначається. На останньому ворог обстріляв позиції наших військ неподалік Сеньківки та Миколаївки Чернігівської області та населених пунктів Есмань і Олексіївка Сумської області.
На території Білорусі проходять активні авіатренування одразу на п’яти аеродромах. На навчання прибули пілоти з РФії, які відпрацьовують навички десантування.
“У Барановичі прибули близько 20 пілотів з Росії. Вони приїхали до міста вранці 7 липня на звичайному поїзді Москва-Брест. Більше того, це не перше повідомлення, що російські військові знову почали приїжджати до Білорусі на звичайних пасажирських поїздах. Спостерігається певна кореляція приїзду російських”. військових із збільшенням кількості авіатренувань”, – повідомляє “Беларускі Гаюн”.
Напередодні керівництво Білорусі заявило про продовження військових навчань на полігонах до 16 липня.
На Харківському напрямку російські окупанти обстріляли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії н.п. Явірське, Стара Гнилиця, Українка, Микільське, Базаліївка, Руські Тишки, Черкаські Тишки, П’ятигірське, Прудянка, Чорноглазівка, Кутузівка, Старий Салтів, Шестакове та Рубіжне.
Рашисти зосередили з десяток батальйонно-тактичних груп на Ізюмського напрямку, які не дають можливості ЗСУ деокупувати місто наявними силами. З-під Харкова перекинути сили на Ізюмський напрямок неможливо тому, що на території Бєлгородської області зосередилась російська 144 дивізія у повній бойовій готовності.
В окупованих районах Харківської області проросійські колаборанти запровадили “військовий стан”. Для захоплених територій Харківської області рашисти вигадали “прапор ХаНаРе” (на фото).
На Слов’янському напрямку ворог здійснив артилерійські обстріли поблизу Дібровного, Богородичного, Адамівки, Карнаухівки та Сулигівки.
ЗСУ відбили атаки російських окупантів на Харківському та Слов’янському напрямках. Рашисти двічі намагалися взяти штурмом позиції українських захисників під Дементіївкою. Однак обидві атаки захлинулися, внаслідок чого рашистам вдалося відкинути назад. Бій під Богородичним мав аналогічний результат: окупантам довелося відходити із втратами.
На Краматорському напрямку противник обстріляв цивільну інфраструктуру в районах Григорівки, Верхньокам’янського та Краматорська. Штурмовими діями намагається просунутись в районі населеного пункту Григорівка, бої тривають.
На Бахмутському напрямку ворожі обстріли фіксувалися поблизу Зайцевого, Берестового та Клинового. Завдав авіаудару неподалік Спірного.
Наступальними діями окупанти намагалися встановити контроль над територією Вуглегірської ТЕС та покращити тактичне положення в районі Доломітного. Українські воїни не дали їм цього зробити та відкинули на попередні позиції.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках тривають обапільні обстріли позицій по лінії зіткнення. Ворог завдавав авіаційних ударів в районі населеного пункту Малі Щербаки.
На Південнобузькому напрямку противник продовжує систематичні обстріли цивільної та військової інфраструктури із ствольної та реактивної артилерії по лінії зіткнення.
На Херсонському напрямку українські військові повністю знищили 2 командні пункти рашистів, повідомила речник оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.
Російські війська намагалися здійснити прорив на півночі Херсонської області. Речник оперативного командування «Південь» Владислав Назаров повідомив: “У районі Князівки та Ольгіного противник намагався здійснити прорив диверсійно-розвідувальними групами до 10 рашистів. Успіху не було. Отримавши відсіч, ретирувався”.
У Чорнобаївці знову сильні вибухи! Дуже гучно! Такого ніхто ще не бачив. Повідомляють про потужний вибух у районі аеропорту, де зазвичай кучкуються біля своєї техніки рашисти. (Рахунок 30:0)
Росіяни не мають наміру залишати південь України у разі захоплення Донбасу, заявив посол РФ у Великій Британії Андрій Келін. “Ми збираємося “звільнити” весь Донбас. Складно спрогнозувати виведення наших військ з півдня України…”, – заявив посол РФії.
Посол РФ у Великій Британії Андрій Келін
Віце-прем’єр Ірина Верещук закликала мешканців окупованих частин Херсонської та Запорізької областей “виїжджати та вивозити рідних усіма доступними способами”. За її словами, це необхідно, щоб ЗСУ під час наступальних дій не наражали на небезпеку цивільне населення. “Наша артилерія має працювати, тому що деокупація включає збройне застосування сили, ми ж розуміємо це. Тому виїжджати та вивозити своїх рідних треба всіма доступними способами”, – сказала Ірина Верещук.
Росія готується до масштабного наступу, вважають у ISW. «Коли російське військове командування вирішить, що достатньо підготувалося до відновлення більшої наступальної операції, воно, швидше за все, продовжить масштабне просування з великою кількістю військ та більшою завзятістю, ніж зараз. Вихід з оперативної паузи може бути поступовим та не відразу помітним», – зазначають американські експерти Інституту дослідження війни.
До кінця п’ятого місяця війни Путін так і не зміг чітко сформулювати мету “спецоперації” (СВО), але обіцяє, що її (мету) в будь-якому випадку буде обов’язково досягнуто. Щоб продовжувати війну проти України, Кремль вводить Росію в режим “мобілізаційної економіки”, бо нормальний режим економіки вже просто не “витягує” шалені військові апетити Кремля.
У Державній Думі готуються ухвалити закон, згідно з яким усі підприємства будуть зобов’язані виконувати завдання силовиків та спецслужб. Відмовитися від роботи на державу закон забороняє, також передбачено щось на зразок “трудової повинності” громадян, яка 100 років тому існувала в СРСР.
Кремль запланував на три роки вперед тотальне скорочення бюджету: “під ніж” потрапили витрати на російську науку, промисловість та дороги:
на 390 млрд руб. скорочується план інфраструктурного будівництва;
на 200 млрд буде урізано програму розвитку промисловості;
150 млрд буде зекономлено на науці;
сільське господарство позбавили 25 млрд із бюджету;
на космос витратять менше на 21,4 млрд;
на 15,8 млрд буде заощаджено держпрограму розвитку окупованого Криму;
11,5 млрд втратять держпрограми розвитку інноваційної економіки.
У результаті “скорочень” витрати “бюджету-2023” планується зменшити на 557 млрд рублів, у 2024 році – на 539 млрд, а 2025 року – на 534 млрд.
Україні теж варто готуватися до війни з Росією на найближчі 3-4 роки. Якщо рахувати не від 2008 року, коли російські військові кораблі проігнорували заборону президента України Віктора Ющенка і увійшли на внутрішній рейд Севастополя, а від 20 лютого 201 року, то Україна з Росією вже знаходиться в стані війни дев’ятий рік.
Але ці 3-4 роки стануть для нас вирішальними: у нас просто немає інших варіантів, як перемогти у цій війні. І зараз мова йде не просто “про Перемогу”, а про наше фізичне існування через 4 роки.
Загроза ракетного обстрілу України з боку Білорусі і Росії зберігається ще на три місяці. У Білорусі зони обмеження для польотів усіх типів цивільних повітряних суден (включно з БПЛА) на висотах від 0 до 19 800 метрів на півдні Білорусі продовжена згідно з NOTAMN O0547/22 з 08 липня по 7 жовтня 2022 року. Обмеження не поширюється на авіацію ЗС РБ та Держприкордонкомітету РБ. Територія зони обмеження не змінилася.
Заборона на польоти над південною частиною Білорусі була введена 24 лютого 2022 р. з початком російського вторгнення в Україну. Саме з півдня Білорусі ведеться обстріл ракетами території України. З початку війни з Білорусі по українським містам було запущено 689 боєголовок.
На початок війни у ЗС РФї було майже 7 тисяч ракет середньої та ближньої дальності дії – до 5 500 кілометрів. З них майже половина – не високоточні ракети Х-22, Х-55, комплекси “Точка-У”. Спочатку рашисти використовували переважно ракети типу “Калібр” (морського базування) і ракетні комплекси “Іскандер”. Менше – ракети Х-101 і кілька разів заявляла про застосування останньої своєї розробки – Х-47 “Кинджал”.
Але ніхто не розраховував на тривалу війну. Тому російські окупанти спочатку дуже активно почали використовувати ці ракети при тому, що їхній запас не був не дуже великим: 2 – 3 тисячі одиниць.
Зрозумівши. що “СВО” переросло у довготривалу війну рашисти почали застосовувати ракети Х-59. Вони старі, радянські, але достатньо точні: кругове можливе відхилення було заявлене менше 10 метрів.
Росія вже випустила по Україні близько 3 тисяч ракет, і швидше за все ракет “Калібр” та “Іскандер” залишилося небагато. Якщо у росіян справді закінчуються Х-101, “Калібри” та далекобійні ракети комплексів “Іскандер”, то з дальністю понад 500 кілометрів залишаються лише старі Х-55 та Х-22. А їх у рашистів ще понад 2 тисячі. На кілька місяців бомбардувань їх може вистачити.
Таким чином, загроза ракетних обстрілів території України з зберігається як мінімум ще на три місяці.