Сьогодні Україна спробувала пришвидшено вступити до НАТО - Nova

Сьогодні Україна спробувала пришвидшено вступити до НАТО

Сьогодні Україна спробувала пришвидшено вступити до НАТО

  Сьогодні Україна подала заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку. Про це у відеозверненні повідомив президент України Володимир Зеленський.

 

  Президент України додав, що вступ України до НАТО потребує консенсусу всіх членів Альянсу. Тому поки це відбуватиметься, українська влада пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України і всієї Європи згідно з Київським безпековим договором (Kyiv Security Compact), який розробили і презентували партнери.


  Глава НАТО Й.Столтенберг увечері виступив із анонсованими “безпрецедентними заявами”. Їхня суть зводиться до наступного:

1) НАТО не визнає захоплені території як частину РФ, — це землі України.

2) НАТО не є частиною конфлікту, але ми підтримуємо Україну в її самозахисті.

3) Путін є винуватцем війни.

4) НАТО не може зараз прийняти Україну.

5) Рішення про членство тієї чи іншої країни в НАТО прийматимуть усі 30 членів Альянсу.


  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що зараз для колективної безпеки України та всього євроатлантичного простору необхідні 7 елементів, серед яких і розширення підтримки України та її вступ до НАТО.

 

1. Розширення міжнародної коаліції на підтримку України. На це працює інтенсивна дипломатія останніх тижнів, включаючи десятки переговорів Президента та активну роботу української делегації на Генасамблеї ООН, де зосереджено увагу на залученні передусім країн Азії, Африки та Латинської Америки.


2. Збільшення постачання зброї в Україну, зняття всіх політичних перешкод для всіх типів та обсягів зброї для української армії.


3. Істотне підвищення санкцій проти Росії у секторах енергетики, фінансів, атомної енергетики та інших.


4. Вступ України до НАТО та ЄС.
“Членство України в НАТО давно назріло і перезріло. Україна вже є невід’ємною складовою євроатлантичної безпеки. Ми ще не маємо над собою парасольки п’ятої статті, але всі члени НАТО де-факто знаходяться під парасолькою України, під захистом наших Збройних Сил. заявку на членство в НАТО, отримання якого в цих нових обставинах не вимагає надання ПДЧ і дозволяє нашим партнерам обнулити і не повторювати помилки, зроблені з 2008 року», – повідомив Кулеба.


5. Київський договір з безпеки як гарантія безпеки для України на шляху до членства в НАТО.


6. Київський договір з безпеки як модель безпеки для всіх країн, які не є учасниками колективних договорів безпеки або поки що не мають гарантій безпеки від третіх країн.


7. Активна протидія інших країн євроатлантичного простору російським військовим та гібридним загрозам, а також запровадження ними ефективної стратегії ядерного стримування Росії.


  “І наш сигнал усьому світу та державі-агресору сьогодні: намагаючись анексувати Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області України, Путін намагається захопити території, які він навіть фізично не контролює на землі. Для України нічого не змінюється: ми продовжуємо звільняти нашу землю та свій народ, відновлюючи нашу територіальну цілісність”, – додав Кулеба.

 

  Зважаючи на послідовну нерішучість, намагання всіляко уникнути втягування в конфлікт, стороною якого фактично вже є “колективний Захід” з точки зору Кремля, країни НАТО тим самим демонструють “слабкість” і провокують Путіна до ще більшого загострення ситуації аж до застосування ядерної зброї.

 

Заставка НАГАДУЄМО

http:///lidery-ies-vystupyly-iz-zaiavoiu-cherez-rosiisku-aneksiiu-chastyny-terytorii-ukrainy/

нова
Поділитися: