Майже за два тижні маленька дівчинка грою в шашки з перехожими в Києві збирала гроші для ЗСУ. Вона пропонувала усім охочим прямо на вулиці зіграти з нею за благодійний внесок, який потім вона збиралася передати на потреби військових.
Тінейджерка розташувалася з шахами просто на узбіччі однієї з вулиць житлового масиву Позняки. Спочатку всього за годину дівчинці вдалося зібрати 1200 гривень, вигравши 30 із 30 партій.
Вчора 10-річна чемпіонка Світу з шашок Валерія Єжова передала благодійному фонду українського волонтера Сергія Притули 21000 гривень.
Викликає захоплення “многоходовочка” Токаєва, блискуче розіграна ним за перші шість місяців 2022 року. В січні Касим-Жомарт Кемельович Токаєв усунув від влади в Казахстані проросійський “клан Назарбаєва”, та ще й за допомогою російських військ придушив спробу виступу прихильників Назарбаєва, подавши все це як прояв “кольорової революції”.
Потім, з почуттям “глибокої вдячності” він в прямому ефірі пояснив Путіну, що це Росія – агресор, а її керівництво – дикуни, які ігнорують міжнародні правила поведінки та взаємовідносини між цивілізованими країнами. І Казахстан не визнає “ЛНР” та “ДНР” та виконуватиме накладені на РФ санкції.
Переповнений почуттям солідарності з РФією, Токаєв заявив, що Казахстан збільшить поставки нафти до Єврпи, щоб допомогти країнам ЄС подолати “певні труднощі” через недостатнє постачання російської нафти. А коли Кремль, в притаманній рашистам хамській манері спробував завадити цій ініціативи, Токаєв “дав розпорядження” диверсифікувати постачання казахської нафти на Світові ринки і… поскаржився на Росію американцям.
Важко сказати, що саме подіяло. Скоріше за все, одразу після приходу Токаєва до влади в Казахстані за останні кілька місяців вже були здійснені реальні кроки по диверсифікації поставок нафти на ринки Європи. І спроби Кремля завадити казахській владі у постачанні вуглеводнів раптом виявилася безрезультатними: альтернативний шлях не тільки існує, а й працює.
В Кремлі одразу “дали задньої”: скасували заборону на експорт нафти з Казахстану. Але зроблено це вже було після того, як Токаєв поскаржився США і зараз це має вигляд, що Росія злякалася США.
Через те, що Росія надовго загрузла у війні в Україні, Кремль заподіяти казахській владі реально нічого не може. Путіну і його “економічній еліті” не лишається нічого іншого, як нервово спостерігати з тим, як від РФ почали віддалятися навіть лояльні (ще минулого року) до неї країни. Москва прискореними темпами втрачає вплив на країни Середньої Азії.
На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках ситуація без суттєвих змін. На останньому ворог обстріляв із реактивної артилерії район населеного пункту Старикове Сумської області, інформує пресслужба генштабу ЗСУ.
Останні кілька днів на території Республіки Білорусь помічена підвищена ворожа активність – відбувається перекидання літаків із РФ, проходять навчання десанту і льотчиків, проводиться авіарозвідка і перебазування сухопутних військ, повідомляє Беларуські Гаюн.
У Білорусі запроваджено обмеження польотів над Мінськом, Брестом та півднем Мінської області. Обмеження запроваджується з 11 по 14 липня 2022 року. Ця зона обмеження є додатковою до вже введеної на півдні Білорусі, яка діятиме до 7 жовтня 2022 року. Нова зона обмеження торкається саме районів, де сьогодні вночі працював літак-целоуказатель А-50.
На Харківському напрямку ворог здійснював обстріли із артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах міста Харкова і населених пунктів Руські Тишки, Безруки, Дементіївка, Лісне, Слатине, Прудянка та Золочів.
Українські захисники жорстко придушили ворожу спробу штурму в напрямку Дементіївки. Рашисти героїчно відступили.
В Ізюмі окупанти розстріляли людей, які намагалися знайти сигнал українських мобільних операторів зв’язку на горі Кременець. За свідченнями очевидців, 08 липня на Кременець приїхали десятки людей, бо лише там “ловить” зв’язок. За даними місцевих ЗМІ, о 14:00 по горі рашисти вдарили касетними боєприпасами. У соцмережах повідомляють про щонайменше 10 убитих. Точна кількість жертв невідома, оскільки зв’язок з містом відсутній.
На Слов’янському напрямку підрозділи противника продовжували штурмові дії з метою покращення тактичного положення в районах Мазанівки, Іванівки та Долини. Всі дії ворога у напрямках зазначених населених пунктів були невдалими. Наші воїни відігнали окупантів назад. Противник обстрілював із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню райони населених пунктів Чепіль, Велика Комишуваха, Барвінкове, Дібровне, Мазанівка, Богородичне та Адамівка. Зафіксовано артилерійські обстріли неподалік Стародубівки, Маяків, Райгородка, Сіверська, Кривої Луки, Донецького, Верхньокам’янського, Спірного та авіаудар неподалік Серебрянки.
Противник намагається покращити тактичне положення на Бахмутському та Новопавлівському напрямках. Здійснює систематичний вогневий вплив по позиціях вздовж лінії зіткнення з метою сковування дій підрозділів Сил оборони України. Застосовує штурмову та армійську авіацію. В окремих районах проводить фортифікаційне обладнання передових позицій.
На Бахмутському напрямку противник здійснював обстріли із танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Яковлівка, Берестове, Покровське, Соледар, Білогорівка, Вершина, Новолуганське, Кодема, Бахмут та Весела Долина. Завдав авіаційних ударів неподалік Берестового, Білогорівки та Вершини.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках окупанти обстрілюють з артилерії райони Авдіївки, Мар’їнки, Новомихайлівки, Новоселівки, Опитного, Новобахмутівки, Вугледара, Гуляйполя, Залізничного, Малої Токмачки, Оріхова, Степового та Кам’янського. Завдали авіаудару поблизу Новоандріївки парою літаків Су-25.
У Сєвєродонецьку рашисти здійснили “перепис населення”. За попередніми даними окупаційної влади, у місті залишилося близько 10 тис. осіб. У 2019 році в Сєвєродонецьку проживало понад 103 тис. мешканців.
Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко звернувся із закликом до всіх маріупольців залишити місто до настання холодів. “Незабаром зима, а відновлення газопостачання та теплопостачання на той час технічно неможливе. Зима буде холодною, а до осені окупанти планують ще й розпочати офіційну мобілізацію у місті. «Тут потрібне «гарматне м’ясо». Тому тікайте, поки є ще час”, – закликав Андрющенко.
Кілька днів тому рашистських змі, під охороною російських окупантів вдерлися до Запорізької атомної електростанції щоб “запіліть відос” про те, як вона «успішно працює під їхнім контролем». Рашисти під загрозою зброї змусили працівників станції відкрити реакторну залу блоку №3, щоб зробити пафосну фотографію на тлі захопленого реактора.
Спроби працівників ЗАЕС переконати окупантів в тому, що це смертельно небезпечно, рашисти “прийняли до відома”. Як справжні господарі вони зайшли в сховище контрольних джерел радіації та почали там “фоткатися”. Наступним був “репортаж” зі сховища ВЯП.
Є дуже велика вірогідність того, що всі, хто перебував у зазначених приміщеннях, могли отримати по 400-500 мілізівертів. Тому не виключено, що наступний репортаж російські пропагандисти незабаром будуть вести безпосередньо з концерту Кобзона.
На Південнобузькому напрямку противник зосереджує зусилля на утриманні зайнятих рубежів та недопущенні наступу підрозділів Сил оборони України. З метою сковування дій наших військ вів обстріли із ствольної артилерії в районах населених пунктів Степова Долина, Лупареве, Нова Зоря, Новогригорівка, Любомирівка, Осокорівка, Ольгине, Велика Костромка, Кар’єрне, Тернівка, Поляна, Киселівка, Первомайське, Шевченкове, Посад-Покровське, Українка та Прибузьке. Завдав авіаційних ударів неподалік Зарічного.
Радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань підтвердив, що сьогодні вночі ЗСУ влучили в склад боєприпасів у Новій Каховці.
На момент удару на базі окупантів знаходився великий автопарк, у тому числі щонайменше 50 бензовозів, а також близько 200 ракет для РСЗВ “Смерч”, повідомляють українські телеграм-канали.
За непідтвердженою інформацією, рашисти останні три дні звозили на цей склад боєприпаси, а на момент вибуху там знаходилося понад 40 повних бензовозів.
Втікаючи з населеного пункту Потьомкіне на Херсонщині російські окупанти кинули свою техніку у справному стані разом із боєкомплектом: один танк Т-72Б3; два БМП-2; один БМД-2К; один БТР-Д. Трофеї передали ЗСУ, інформує пресслужба ОК «Південь».
І за кордоном: буряти, які на початку агресії Росії були в перших рядах добровольців і рвалися повоювати в Україні, тепер вистрибують із мобілізаційних автобусів, щоби до цієї самої України не потрапити, бо не мають жодного бажання перетворитися на “загорілих бурятів”.
Депутати ВР України прийняли Закон (реєстр. №7292), який унеможливлює оскарження в судах наказів або розпоряджень командирів під час дії воєнного стану чи в бойовій обстановці.
Законом про внесення змін до статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України щодо забезпечення позовів у виді зупинення наказу під час воєнного стану чи в бойовій обстановці, внесено зміни до частини третьої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України, якими доповнено підстави, за яких не допускається такого забезпечення позову, як «зупинення наказу або розпорядження командира (начальника), відданого військовослужбовцю в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці».
Впроваджувати етноцид в Мелітополі приїхав міністр освіти Російської Федерації Сергій Кравцов. Він особисто привіз “правильні” шкільні підручники в який мова йде про “один народ” та запевнив, що в них “немає жодного негативного слова про Україну“.
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов підтвердив, що Кравцов цього разу не збрехав. “Підручників, що привіз Кравцов, я, звичайно, не міг бачити, але ті, що вже мені відомі, справді не мають жодного негативного слова про Україну. Тому що там взагалі немає жодного слова про Україну. Це – той самий концепт “одиннарот”, за яким для рашистів незалежної України взагалі не існує”, – пише український освітній омбудсмен.
Бажання поїхати в Україну також висловили і вчителі із центральних та південних регіонів Росії. Слідом за міністром освіти РФії на окуповані території України “потягнулося” близько 60 вчителів із Дагестану. Вони виявили бажання приїхати на окуповані рашистами території України, щоб навчати українських дітей за російською програмою, повідомляють російські ЗМІ.
Педагогів приваблюють солідним фінансовим стимулюванням – аж 8 тисяч рублів за добу (майже $3000 на місяць), в той час як місячна зарплата вчителя в Дагестані не перевищує 25 тисяч російських рублів.
В Україні оклад учителя в залежності від категорії, статусу навчального за кладу та навантаження коливається в розмірі від $150 до $400.
Про те, що оголошена Путіним “Спеціальна військова операція” (СВО) зазнала краху, стало зрозумілим вже через місяць від її початку. Але Путін, та “панівні російські еліти” які його підтримують, “на ходу” скорегували плани (потрібно віддати їм належне) і вирішили зосередитися на трьох головних напрямки: утриманні частини Харківської, Херсонської та Запорізької областей, та “видавлюванні” ЗСУ (а якщо вдасться – оточенні) в Луганській та Донецькій областях.
З оточенням військ ЗСУ в районі Рубіжне-Сєверодонецьк-Лисичанськ не склалося, але Луганську область на сьогодні, схоже, вдалося повністю окупувати. Російські війська видохлись, але продовжують спроби захопити Сіверськ, Бахмут, Краматорськ та Слов’янськ.
Враховуючи “успіхи на фронті”, в Москві серед “впливових еліт” почалися розмови про те, “що саме можна вважати перемогою та кінцевою метою спеціальної військової операції?” І тут думки вірних соратників Путіна розділились.
На сьогодні більшість “елітних груп” сходяться на думці, що достатнім результатом так званої “СВО” можна вважати повне захоплення Донецької та Луганської областей України в їхніх адміністративних кордонах. Саме це можна подати російському елокторату, як “перемогу”.
Серед прихильників цієї концепції закінчення “СВО” не тільки бізнес еліти, а й частина політичної еліти та силовики. В Генштабі та міністерстві оборони здебільшого схиляються до думки, що було б непогано у якості прояву “жесту доброї волі” залишити частину захоплених територій у Херсонській та Запорізькій областях України, які ЗС РФ можуть просто не втримати під час наступу ЗСУ. А військові підрозділи з цих напрямків перенаправити на повне захоплення Донецької області (ДНР) у її адмінкордонах.
Менша, але надзвичайно впливова частина путіністів “дивляться ширше” і бачать закінчення СВО в умовному розподілі Світу на “сфери впливу”, де Росія на рівних із двома-трьома великими “гравцями” поділить Світ і буде диктувати “свої правила гри”. Це досить впливове “лобі” представлене двома потужними політичними фігурами як Юрій Ковальчук та Микола Патрушев.
У зв’язку з тим, що Путін за станом здоров’я почав збиратися “на пенсію”, Патрушев мріє “всунути” свого сина Дмитра “на російський престол” вже навесні 2023 року. Але до того, як розпочатися “політичний процес”, “СВО” має бути вже завершена. Через це, незважаючи на жорстку риторику та непримиренну позицію, Микола Патрушев може поступитися на користь ідеї “заморожування” військових дій в Україні на певний час, оголосивши це “перемогою”.
За інформацією “поінформованих джерел”, сьогодні Патрушев і Ковальчук максимально тиснуть на Путіна, намагаючись його переконати здійснити наступний крок – оголосити військовий стан та мобілізацію, і кинути основну частину мобілізованих військ на вирішення завдань із захоплення Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей України, а також Молдови. На думку Патрушева, це завдання можна вирішити до зими (схоже, досвід боїв за Київ, Чернігів, Суми нічому рашистів не навчив).
Путін добре обізнаний з усіма точками зору та можливими допустимими “поступками еліт”. Зважаючи на протилежність думок, можливо, що прийняті Путіним рішення, будуть “половинчастими”, що в результаті може не влаштувати жодну з “елітних груп”. А якщо раптом ЗСУ здійснять вдалий наступ хоча б на одному напрямку, невдоволення його політичних соратників може стати консолідованим. А це загрожує “конкретним наслідком”.
Довести війну проти України до повної перемоги Путін теж зараз не може. Схоже, що після поразки у березні та зриві строків захоплення Донецької та Луганської областей до 09 травня, він і сам не розуміє коли і що можна вважати за “перемогу”. Зараз він намагається відшукати “межу можливостей”, при цьому не посварившись, не розчарувавши та не налаштувавши проти себе своїх соратників з “панівних російських еліт”.
На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін у чисельному складі та характері діяльності не відзначається, повідомила пресслужба Генштабу ЗСУ.
Російський літак ДРЛО А-50 ВКС РФ із реєстраційним номером RF-94268 всю ніч кружляв над Білоруссю. Маршрут польоту проходив на південному заході від Мінська, приблизно від Барановичів до Слуцька.
На Харківському напрямку противник вживає заходів для забезпечення підрозділів матеріально-технічними засобами. Із артилерії, реактивних систем залпового вогню та танків обстрілював райони Харкова та населених пунктів Базаліївка, Петрівка, Руські Тишки, Слатине, Прудянка, Рубіжне і Благодатне.
Призначений рашистами гауляйтером Великого Бурлука Євген Юнаков підірвався в авто біля місцевої адміністрації.
У Telegram-каналі російського Білгорода повідомили про запуск п’яти ракет у бік Харкова цієї ночі. Ось тільки сталася невеличка неприємність: дві із запущених ракет упали на околиці Бєлгорода, а ще одна змогла долетіти тільки до Нової Нєлідовкі. Місцеві жителі дуже обурюються тим, що ракети «падають майже під час кожного запуску». Але одна з ракет влучила у шестиповерхівку в центрі Харкова. Станом на 04:30 11.07.2022р. рятувальники врятували одну літню жінку, триває розбір завалів.
На Слов’янському напрямку зі ствольної та реактивної артилерії обстріляно околиці Дібровного, Мазанівки, Богородичного, Адамівки та Курульки. Також ворог завдав авіаційного удару неподалік Богородичного. Ворожий штурм в напрямку Краснопілля українські воїни успішно відбили.
На Донецькому напрямку присутні ознаки підготовки підрозділів противника до активізації бойових дій на Краматорському та Бахмутському напрямках.
На Новопавлівському напрямку ворог веде штурмові дії для покращення тактичного положення. Вдовж лінії зіткнення окупанти здійснюють систематичний вогневий вплив по позиціях підрозділів Сил оборони з метою сковування їх дій. Активізувалася штурмова та армійська авіація.
На Краматорському напрямку активних дій противник не проводив, зі ствольної артилерії обстріляв н.п. Сіверськ, Закітне, Серебрянка, Григорівка, Білогорівка, Верхньокам’янське та Спірне.
На Бахмутському напрямку здійснює обстріли із мінометів, ствольної та реактивної артилерії неподалік Берестового, Покровського, Соледара, Зайцевого, Вершини, Новолуганського, Кліщіївки та Нью-Йорка. Завдав ракетно-авіаційних ударів поблизу Берестового, Спірного, Стряпівки та Вуглегірської ТЕС.
Станом на 08:45 11 липня 2022 року внаслідок ракетного удару по п’ятиповерховому житловому будинку в м.Часів Яр підтверджена смерть 18 осіб, врятовано з-під завалів 6 осіб, встановлено мовний контакт з двома особами, які перебувають під завалами. Проведено розчищення та розбір близько 137 тон зруйнованих елементів будинку, повідомили в ДСНС України.
ISW повідомило, що російське військове керівництво продовжує формувати спеціальні добровольчі загони та бойові організації ПВК, які частково складаються з літніх чоловіків та злочинців. Їх чисельність може сягати 10.000 бійців.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках зафіксовано обстріли в районах населених пунктів Авдіївка, Карлівка, Мар’їнка, Срібне, Новомихайлівка, Вугледар, Времівка, Білогір’я, Полтавка, Гуляйполе, Гуляйпільське, Мала Токмачка, Новоданилівка, Оріхів та Кам’янське. Окупанти завдали ракетно-авіаційного удару поблизу Оріхова та авіаційних ударів в районах Володимирівки, Павлівки та Новоандріївки.
Чергова ворожа спроба наступу у напрямку Мар’їнки повністю провалилась. Під вогнем наших воїнів російські окупанти “позапланово відступили”.
На Південнобузькому напрямку ворог зосереджує зусилля на недопущенні наступу підрозділів Сил оборони. Із ствольної артилерії обстрілював н.п.Осокорівка, Добрянка, Ольгине, Велика Костромка, Біла Криниця, Калинівка, Киселівка, Любомирівка, Кобзарці, Червона Долина, Широке, Киселівка, Партизанське, Котляреве, Посад-Покровське та Прибузьке.
Жителям окупованої Херсонщини варто виїхати з області, а хто не може – готуватися до бойових дій, шукати укриття, воду та їжу, — заявив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. Позавчора, те ж саме заявила Ірина Верещук.
Військово-Морські Сили ЗС України продовжують фіксувати регулярний прохід цивільних суден до/з портів рф через Керченську протоку. За добу прохід Керч-Єнікальською протокою здійснили: до Азовського моря – 34 судна, з них 11 суден рухались з протоки Босфор; до Чорного моря – 47 суден, з них 9 суден продовжили рух у напрямку протоки Босфор.
Рух цивільних суден через акваторію Азовського моря і надалі здійснюється з вимкненими передавачами системи автоматичної ідентифікації (AIS), що порушує Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS).
Військовий експерт Олег Жданов вважає, що айближчими днями наступ російських військ стане неможливим. Причина – ЗСУ знищили великі військові складів боєприпасів рашистів у Шахтарську, Новій Каховці, Сніжному, Дебальцевому, Донецьку та Чорнобаївці. “При такій поразці тилів вести наступ найближчими днями стане практично неможливо. Поки що вони зберігають наступальні дії, штурмують наші позиції за рахунок військових запасів… Але завтра їх треба буде звідкись привезти, і це під величезним питанням”, – заявив Олег Жданов.
Статистика переконливо свідчить, що Путін знищує Росію. За підсумками лише перших 4 місяців 2022 року в РФ померло 311 200 росіян.
Минулого 2021 року корінне населення РФ скоротилося більш ніж на 1 млн осіб. Це був максимум за сучасну історію Росії. Не виключено, що у 2022 році буде встановлений новий антирекорд. За чотири місяці, за даними Росстату, різниця між народженими та померлими склала 311 200 осіб. Це більше, ніж за аналогічний період 2021 року. У квітні до народилося на 13% менше дітей, ніж рік тому.
І це незважаючи на те, що з окупованих рашистами територій України до РФ за аналогічний період виїхало більше 2 мільйонів людей, які рятуються від війни.
Якщо тенденція буде на Росії зберігатися і надалі, то через 50 років на 1/8 частині суші залишиться близько 45 мільйонів осіб. Та й ті будуть зосереджені виключно навколо великих індустріальних міст.
Влада Литви не погодиться на створення “зелених коридорів” для транзиту російських вантажів до Калінінграда та Калінінградської області через свою територію. Про це заявила головний радник президента Литви Гітанаса Науседи із зовнішньої політики Аста Скайсгіріте в інтерв’ю LRT.
«Литовські дипломати у Брюсселі розмовляють з представниками Єврокомісії, вони хочуть узгодити текст, який був би прийнятний і для Литви, і для Єврокомісії. І це добре, це не той випадок, коли ЄК просто віддає накази і ми просто виконуємо», – заявила Скайсгіріте.
Вона додала, що, на думку Литви, транзит підсанкційних товарів має бути заборонено та контролюватись. А у разі створення «зелених коридорів» контроль буде втрачено – буде невідомо, що саме транспортує РФ до Калінінграда, і чи немає серед вантажів підсанкційних товарів.
Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова озвучила, що російські економічні оператори зазнають збитків через блокаду Калінінграда. За її словами, Росія завершила якусь підготовку до заходів щодо Литви та ЄС у відповідь на блокування транзиту до Калінінграда і застосує їх уже найближчими днями. Про це пише Інтерфакс.
“Чекати до нескінченності ми не будемо. Ще раз попереджаємо, що, якщо найближчими днями ситуація не стабілізується, то Росія використає по відношенню до Литви та Євросоюзу жорстких заходів, підготовка яких уже завершена. Вирішення проблеми надто затягнулося”, – сказала Захарова.
1.) Головний радник президента Литви із зовнішньої політики Аста Скайсгіріте; 2.) Спікер МЗС РФ Марія Захарова
Аж раптом крапки над “і” допоміг розставити Аляксандр Рыгоравіч Лукашенко. На початку липня, виступаючи у Палаці незалежності, “самопроголошений” заявив, що через Білорусь розпочався транзит українського зерна.
«Тоді я сказав: – Ну гаразд, обійдемося. Подавитеся, як я казав, цими санкціями. Вивозіть бідним зерно». Чому везуть чайною ложкою? Везуть! Нам уже передоплату віддали залізниці. Везуть. По чайній ложці…», – заявив Аляксандр Рыгоравіч.
Всі думали, що самопроголошений “картопляний лось” обмовився, ляпнув щось “не в тему”. Але моніторингова група “Беларуські Гаюн” з кінця травня періодично отримує повідомлення про пересування російських вагонів-зерновозів (хоперів) територією Білорусі.
Вперше російські вагони із зерном були помічені 23 травня у Гомелі. 09 червня через залізничну станцію «Озерище» у бік Борисова проїхав поїзд із більш ніж 20 вагонами з написом «зерно». Того ж дня у «відстійнику» на залізничній станції «Орша-Центральна» було помічено російські вагони із зерном. Там був не лише напис «зерно», а й приписка «Калінінград».
Поки неможливо точно сказати звідки, куди і з якою метою перевозилося зерно. Можна стверджувати лише, що частина з описаних ешелонів справді прослідувала до Калінінграда через Білорусь. Також не виключено, що частину викраденого українського зерна вирішили сховати на білоруських зерносховищах до нового врожаю.
Так чи інакше, але дії Литви щодо обмеження транзиту вантажів до Калінінграда явно зірвали якісь “плани Кремля”. Наступні 2 тижні покажуть: “войовнича риторика” Марії Захарової це пропагандистський вихлоп, чи Москва та Мінськ “запропонують більш серйозний варіант” вирішення “проблеми” транзиту.
HIMARS за два тижні здійснили близько 30 точних влучань по ворожим об’єктам забезпечення: склади, гаражі, казарми. Один постріл HIMARS коштує $150.000. Рашистам прилетіло в Шахтарськ, Зугрес, Торез, Херсон, Алчевск, Харцизьк, Кіровськ, Іловайськ та Калінінський район Донецька.
В той час, коли наші воїни з хірургічною точністю б’ють по складах та базах, і поки воно там все горить і “всі метушаться”, рашисти «під шумок» починали гатити по будинках і квартирах мирних громадян на підконтрольній ЗС РФ території.
“Картинка” ідеальна! Репортажі “клепаються”, і локшина висне на вухах мешканців окупованих територій. Але фотодокази чітко показують: хто, звідки і куди стріляв і в що влучив.
На фото: карта ударів HIMARS по забезпеченню окупантів.